Helppo tapa tehdä kotisivut?

helppiä vailla

Mikä olis sopiva systeemi sellaselle henkilölle, joka ei osaa html-koodia ja haluais tehdä kotisivut ja blogin jne?

Mielellään sellanen, missä ei tarvitse asentaa omalle kotikoneelle mitää ohjelmia esim frontpage ja ftp, vaan webbiselaimessa valitaan template ja sitä editoidaan.

3

390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • untokuurna

      Joku kotisivukone tai muu vastaava. Ei tarvitse asennella mitään ja mistään html-koodeistakaan ei tarvitse tietää tuon taivaallista.

      • helppiä vailla

        Pitää tsekata toi kotisivukone.

        Mitä muita vastaavia systeemeitä on olemassa. Löytyykö mistään listaa, missä on vaan parhaimmat?


    • TeeSeItse2011

      Suosittelisin tätä vuosien käytön kokemuksella... Toimii kuin tekstieditori, google löytää sivut, helppo ylläpitää ja päivittää, asiakastuki on ystävällistä ja nopeaa, erottuu ilmaisten joukosta... Esim. jollain suntuubilla tehdyt sivut näyttävät todella köyhilta, tai pentujen tekemiltä... Rahalle saa vastinetta tosiaankin... Ja miksi et kokeilisi??? Saat kokeilla 2viikkoa ilmaiseksi, etkä sitoudu mihinkään... SUOSITTELEN! ;)

      www.teekotisivut.co.cc

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 157
      3951
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      92
      3342
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      95
      2714
    4. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      283
      2548
    5. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2286
    6. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      126
      1992
    7. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      5
      1636
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      42
      1049
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1018
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      53
      899
    Aihe