inky.fi huijari

halleluujaaa

Ollaan ostettu pari kertaa musteita tuolta ja joka kerta ne ovat ruvenneet menemään rikki, vaikka mustettakin on yli puolet, eivätkä vastaa millaisiinkaan viesteihin. Saman laisia tapauksi lähipiirissä tiedän ainakin 14 . EN suosittele kenellekkään kyseistä kauppaa.

26

21238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varokaa

      Tilasin itse 2 patruunaa väriä hintaan 20 euroa ink112 ! rahat lähti tililtä,ei sähköpostiini tullut mitään tilausvahvistusta! lähetin monta sähköpostia,ei mitään vastausta,sitten laitoin viestiin ,että otin kuluttaasiamieheen yhteyttä,heti vastasivat sähköpostiini! Sain tällaisen vastauksen.

      .Kiitos viestistäsi.

      Kuulostaapa oudolta. En todellakaan löydä tilaustasi!
      Voisitko ystävällisesti lähettää kuitin tuosta maksusta niin voin selvittää mitä tässä olisi voinut käydä.

      Voisitko myös ilmoittaa täyden tilaaja nimen ja osoitteen että voin niiden perusteella myös etsiä tilausta?

      Meillä ei tällä hetkellä ole puhelinpalvelua mutta vastaus tulee sähköpostitse arkipäivisin vuorokauden sisällä.



      Ystävällisin terveisin,
      Johanna
      inkClub - Mustetta ja väriainetta tulostimeesi

      Ink112 ja inky.fi ja inkglub kaikki ovat samaa firmaa !

      • varokaa

        KAIKKI FIRMAT OVAT UPPSALASTA KATSOKAA!!


        inkClub
        Box 23027
        SE-750 23
        UPPSALA, RUOTSI
        [email protected] FI2110704-2 inkClub AB on liiketoiminnasta alv-velvollinen.


        Inky, Box 1644, SE-75853 Uppsala, Ruotsi
        VAT: SE-556664496801


        112Ink Oy
        Y-tunnus: SE556664496801
        Osoite: Box 1644, SE-75853 Uppsala, Ruotsi
        Sähköposti: [email protected]


    • onko ilmotettu?

      Oliko vastausviestissä tosiaan "inkClub" allekirjotuksessa, kun lähetit viestin ink112:lle? Jos niin silloin kyseessä täytyy olla huijaus. Asiasta pitäisi ilmoittaa kuluttajasuojaviranomaisille ja poliisille. Jos on Firefox käyttäjä, niin leimaa vielä sivusto huijaussivustoksi, niin ehkä se suojaa muita joutumasta sinne.

      ink112 ja inky.fi antavat sanasta sanaan saman kuvauksen itsestään: "tietoa meistä" osiossa. IncClubin osallisuuteen en jaksa uskoa, meille on ostettu IncClubista ilman mitään ongelmia ja mm siksi edellämainittu viestin allekirjotus huolettaa. Yrittänevät hämätä, ja johdattaa väärän firman kimppuun. IncClubin sivuilla on VeriSign leima, jonka pitäisi todistaa sen rehellisyys:
      https://trustsealinfo.verisign.com/splash?form_file=fdf/splash.fdf&dn=www.inkclub.com&lang=en

    • variaine.fi on hyvä

      variaine.fi en tiedä onko ihan suomalainen, osoite ainakin suomessa. tilasin tällä viikolla laseiin kasetin. tänään tuli ilmoitus, ja lähetyskoodin mukaan paketti olisi ollut jo noudettavissa, mutta enpä vielä viitsinyt hakea.

      kaiken kaikkiaan aivan tyydyttävää palvelua ja nopeaa toimintaa.

      SUOSITTELEN VILPITTÖMÄSTI variaine.fi

      • Liisi

        Mulla on tästä samasta erittäin huonoja kokemuksia. Lähettävät vääriä tuotteita ja ei minkäänlaista joustoa. Ylimielistä asiakaspalvelua.

        EN SUOSITTELE: variaine.fi! TÄTÄ KANNATTAA VAROA!


    • Alphonse Donatien

      Erikoista kyseisessä Inky-firmassa on se, että pitää antaa sosiaaliturvatunnus. Olisin hyvin varovainen sellaisen firman kanssa. En ymmärrä mihin tätä tietoa tarvitaan.

    • paska5

      inky huijari firma vei 51,50e ei vastausta kyselyyn

    • pettynyt7

      Inky:lle tarvitsee antaa sosiaaliturvatunnus, mikäli haluat tilata laskulla! Itse tilasin laskulla enkä ole vielä maksanut sitä enkä kyllä haluaisikaan maksaa viallisesta tuotteesta. Ostimme sieltä jonkun halvemman kasetin, jonka pitäisi käydä meidän tulostimeemme. Tulostin kuitenkin herjaa, että mustekasetti on rikki tai viallinen. Laitoin firmalle sähköpostia - saa nähdä vastaavatko, ja jos vastaavat, niin mitä!
      Pyysin voinko palauttaa tuotteen, koska en todellakaan aio viallisesta tuotteesta maksaa!

    • ei-pettynyt

      Mä olen tilannut sekä 112inkiltä että inkyltä musteita ja aina toiminut kaikki hyvin. Jos on viallisia, niin ne on lähettäneet uuden patruunan tilalle eivätkä ees pyytäneet sitä rikkinöistä takasin. inkclubista en oo koskaan tilannut mitään joten siihen en osaa ottaa kantaa. Mä oon myös vastauksen saanut aina tyyliin vuorokauden sisällä. Mun ensimmäisen tilauksen kanssa oli joku ongelma rekisteröitymisen kanssa, olisko ollut 112ink, niin lähetin heille kuitin ja sen jälkeen sain tilaukseni aikas nopeesti.

      Erilaisia kokemuksia erilaisilla ihmisillä. Toiset on vaan niin liipasinherkkiä :D

    • Kyrsii

      "Mustekasetti on rikki tai viallinen". Just joo. Oli tasan toinen kerta (ensimmäinen ja viimeinen) kun inky.fi:stä tilaan yhtikäs mitään. Reklamaatioon sentään vastasivat. En todellakaan maksa laskua, ennen kuin saan toimivat mustekasetit tulostimeeni.

    • inkykusetus

      Sama vika! Tuli musteeton kasetti, eivätkä vastaa s-posteihini. Todella kusetusta!

    • onononon

      Miks ette tilaa suoraan Saksasta Ebayn kautta. On tosi halpaa ja jos äärettömän harvoin tulee jotain ongelmaa, niin varmasti selviää heti.

    • tulostaja

      Nämä suomalaiset mustekasettien myyjät ovat kaikki täysiä ahnehtijoita ainakin hinnan suhteen. Tulostimeni on Canon Pixma IP7250. Siihen mustekasetti näillä firmoilla maksaa 9,05 -12,95 euroa/kpl, siis tarvikekasetti postikulut päälle. Jo pitkään olen saanut Saksasta tarvikesasetteja erinomaisella laadulla. Nyt 40 kpl:n paketti, siis 5x8kpl, tulee kohtuullisella hinnalla, Ebay. Yhden kastin hinnaksi tulee 0,62€/kpl postikuluineen. Sitä voisi arvella, että katteet on kohdilalan täällä Suomessa, kun hinta on lähes 20 kertainen. Mutta eihän se ole tyhmä joka paljon pyytää, vaan se joka maksaa.

      • Anonyymi

        Inky.fi on Ruotsalainen firma vaikka onkin ".fi" loppuinen.


    • Anonyymi

      Väripatruuna vuoti tulostimen patruuna koteloon. Nyt ei tee etes mustaa.. Maksoin yli 57.00. € Miettikää mistä tilaatte musteet... .en ikinä

    • Anonyymi

      Jos tarvitset pikaisesti mustetta, niin älä ainakaan tästä puulaakista tilaa! Tilauksesta nyt liki kymmenen päivää, eikä postilaatikko kolise...

      • Anonyymi

        Ruotsista kestää aikansa tulla. Siellä vanhanaikainen ja hidas postitus.. Posti kulkee vanhalla Saabilla Suomeen.


    • Anonyymi

      Tilasin mustekasetin. Oli spimaton. Yritykseen ei saa yhteyttä. Epäilyttävää!

      • Anonyymi

        Kyllä minulle aina ovat vastanneet sähköpostiin. Heidän sähköpostiosoite on [email protected]


    • Anonyymi

      Itse tilannut jo vuosia Inky.fi sivulta tarvikekasetteja ja aina ovat olleet ehjiä ja toimineet hyvin. Tilaan jatkossakin heidän kautta.

      Laskulle otan myös, joka tulee sähköpostiin ja aina maksan ajallaan ja tarvittaessa pyydän lisää maksuaikaa.

    • Anonyymi

      Varmaankin samaa firmaa kaikki nänä INK puodit.

      https://www.finink.com/?gad=1&gclid=Cj0KCQjwmN2iBhCrARIsAG_G2i5xxwi6f6keaIXP5J40ljfVi58wELAEb2UgXGUXickxdxYk-0akH-gaAn2ZEALw_wcB

      https://www.nordicink.fi/fi/fi/?gclid=Cj0KCQjwmN2iBhCrARIsAG_G2i5GPyjwM7PE0T-U9ZoJF1l7vGOGj7FNyO8_pVvmyp8qpnAbEYjNBSEaAgDUEALw_wcB

      https://inkkari.net/?gad=1&gclid=Cj0KCQjwmN2iBhCrARIsAG_G2i75FTa3pHRr2-2Dcukb4wrt6Qy3BVYkbK79PO9yC1jopbPzPOtehwUaAnLFEALw_wcB

      https://www.mustekasetti.com/?gclid=Cj0KCQjwmN2iBhCrARIsAG_G2i5doAvGGv1eoZC7LYr7qHD96UNvgUnpcXqISOjIWOBQ083DEJPn-8saAn3AEALw_wcB

      https://www.inky.fi/fi/fi/?gclid=Cj0KCQjwmN2iBhCrARIsAG_G2i5b06aZDL4iKd2JrBdSxkePE2qp9u1Ruvyjfa2jEV2J9y-kx9BRnTYaAmlPEALw_wcB

      https://www.inkclub.com/fi/fi/?gclid=Cj0KCQjwmN2iBhCrARIsAG_G2i6YfAcyuYZl7OEFkNgAwY4H5gTRy6NnrvaKJ34Md2l1Wd3VOoND6FoaApiaEALw_wcB

      • Anonyymi

        Ruotsalaisia, tai Ruotsalainen huijarifirma,


    • Anonyymi

      Brother kirjoittimeeni tilaamani kasetti ei sopinut. Eikä mitään selitystä sopimattumuuten ei kuulunut. En suosittele kyseistä firmaa.

    • Anonyymi

      ON olemassa kasi inky.fi sivustoa ainakin bingillä.toinen on oikea sivusto ,joka alkaa https:llä ja toisessa on pelkkä inky.fi,joka on huijaussivusto!

    • Anonyymi

      Huijaa jopa nimellään, eli "inky.fi". fi viittaa, että Suomalainen, mutta firma on kuitenkin Ruotsalainen.

    • Anonyymi

      Rahat meni ,musteita ei näkyny

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      163
      3056
    2. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      372
      2087
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      41
      1861
    4. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      43
      1836
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1431
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1221
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1183
    8. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      328
      985
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      113
      968
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      802
    Aihe