Kiitos palautteesta, olin iloisesti yllättynyt!
Meinasin, etten kirjoita enää mitään uutta ainakaan nyt, mutta luettuani kommenttinne aloin uudelleenharkita asiaa.
Jatko Roopeen ja Joniin on mahdollinen, samoin joku m/n tai n/n-tarina. m/m-puolella jatkaisin kyllä noiden kahden kanssa, ihan vaan syystä että pidin pojista itse niin paljon :-)
Ehdotuksia otetaan vastaan.
-Tonya-
Meinasin, etten kirjoita enää mitään uutta ainakaan nyt, mutta luettuani kommenttinne aloin uudelleenharkita asiaa.
Jatko Roopeen ja Joniin on mahdollinen, samoin joku m/n tai n/n-tarina. m/m-puolella jatkaisin kyllä noiden kahden kanssa, ihan vaan syystä että pidin pojista itse niin paljon :-)
Ehdotuksia otetaan vastaan.
-Tonya-
Vastaukset 16
Vanhimmat
...vain Roopen ja Jonin surassa, aivan ihania poikia. Miesjutuissa on yleensa paljon enemman sarmaa kuin m n -jutuissa.
Ehdottomasti jatka!!!
Jatka, jatka ,jatka, jatka, jatka, jatka!!!
Oikein mukava, kovettava tarina.
Mieluusti lukisin poikain "kommelluksista" lisää.
Kirjoitat todella kauniisti, jatka toki. Tulevaisuudessa olisi kiva saada myös n/n-tarina. Kiiiitos jo etukäteen!!
N/N:n aion vielä epäilemättä kirjoittaa, juonenalku on jo mielessä. Siirsin Roopen ja Jonin nettiin kun sain sivuni auki. Merkkaa ylös ja käy katsomassa. Sinne se tulee tyttöjuttukin kun saan tehdyksi :-)www.zsanyaseyes.net
...vaan! musta oli tosi hyvä tarina... Voisit kirjottaa et ne on ollu vaikkapa kauan erossa, ja sit näkee taas toisensa tai jotai....:) mut jatka, pyydän..
Jatkathan tuota ihanaa kertomustasi Jonista ja Roopesta! Aivan ihanan valloittava tarina!
Se sai hymyn kasvoilleni, ilon sydämmeeni.
Toivon kaikesta sydämestäni sinun jatkavan näiden ihastuttavien poikien kertomusta!!!
pliis tee jatkoo Jonista ja Roopesta, mä oon ihan rakastunu noihin poikiin, tai sit sun tarinoihis, ihan miten vaan! jos saan toivoa, niin tekisit silleen, että kerrotaan miten niitten perheet suhtautuu ja kaverit, rupeeko ne olemaan kaikkialla, esim. koulussa, yhessä avoimesti, vai miten tuosta jatketaan. Tonya sä oot ihana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(mä tulostin nuo tarinat, paitsi ne vikat en oo viel kerenny, ja oon nyt parin päivän aikana jolloin nuo pojat löysin niin lukenu noi tarinat monta kertaa päivässä, kiitos!)
arvaas minkä neronleimauksen mä sain!! ehdota jollekkin ohjaajalle, et tosta tehtäis leffa!!!! jooko? ei mitään pornoleffaa, vaan ihan leffa leffa
jatka nopeesti, meinaan mä jäin noihin koukkuun! mä tartten lisää heti, niin paljon mä sitä tartten, kun noi pojat toisiaan!!!!
Kellään vinkkiä, mistä löytäisi nämä Roope/Jon tarinat kokonaisuudessaan, kun täältä puuttuu osia eikä muualtakaan tunnu löytyvän?
Tarinaa ei löydy kokonaisuudessaan enää mistään. Ainoat netissä jäljellä olevat osat ovat täällä suomi24:ssa. Tonya/Zsanya poisti nettisivunsa jokunen vuosi sitten, minkä jälkeen tarinan loppua ei ole pystynyt lukemaan mistään.
Saa toki korjata väitettä, mutta itse olen käsittänyt asian näin pitkällisen ''tutkimustyön'' tuloksena.
Tämän klassikon haluaisin lukea. Olen törmännyt tästä novellista käytäviin keskusteluihin parillakin palstalla, ja kiinnostus on herännyt. Todella harmi, jos tarinaa ei enää mistään löydy.
Joku, jolla on nää tarinat koneella tai muuten (varmaan joku on tallettanu nää itelleen, tuolla ylhäällä yksikin sanoi tulostaneensa, vaikkakin viesti oli vanha) vois laittaa ne tänne, ja tietty kertoo kenen ne on oikeesti. Ois hienoo saada lukee noi kaikki.
tekijä (?) on sanonut, ettei niitä saa laittaa internettiin, mutta saa lähettää sähköpostilla eteenpäin toisille jos haluaa. joku varmaan voisi lähettää
No voihan venäjä. :D Pitäisköhän pyytää ultrista laittamaan sen koko tarinan tänne, kun kaikki kyselee sitä koko ajan.