Heti alkuun haluan mainita, etten kaipaa asiattomia tai provosoivia viestejä aiheesta. Tilanne vain on epätoivoinen ja siksipä "hukkuva" ihminen kai on halukas ottamaan selvää ns. viimeisistä oljenkorsista. Mene ja tiedä.
Läheiselläni on vakava sairaus ja pahanlaatuinen kasvain, jota ei voida hoitaa koululääketieteen keinoin. Onko kenelläkään kokemusta energian välittämisestä tai jopa kaukoparantamisesta? Lähinnä kai nyt myönteisiä toivoisin kuulevani. Tai onko täällä peräti paikalla asiaan perehtyneitä?
Kiitos!
Energiavälitystä tai kaukoparannusta?
13
1156
Vastaukset
- ole hyvä
"Läheiselläni on vakava sairaus ja pahanlaatuinen kasvain, jota ei voida hoitaa koululääketieteen keinoin. Onko kenelläkään kokemusta energian välittämisestä tai jopa kaukoparantamisesta?"
Tiedossani on kaksi tapausta, joissa koululääketieteen kannalta parantumaton syöpä on parantunut energiahoidolla. Toki tapauksia on varmaan paljon enemmän, mutta nuo kaksi tiedän varmuudella.
Aina kannattaa siis kokeilla. Voit ottaa selvää onko paikkakunnallasi hyväksi tiedettyä energiahoitajaa, tai kaukoparannuksen suhteen tuo paikkakunta ei ole tietenkään oleellinen. Jos jotain suosituksia löytyy, niin silloin olet paremmalla pohjalla, kuin että summamutikassa esim. jostain ilmoituksesta bongaat energiahoitajan.
Voit esim. kysellä tutuiltasi tietääkö kukaan hyvää parantajaa. Jotkut parantajat tekevät työtään kutsumuksesta ilmaiseksi, eli välttämättä ei tarvitse edes rahaa käyttää.
Sitten toinen vinkki, josta minulla ei ole henkilökohtaista kokemusta, mutta koivuntuhkasta puhutaan että se auttaisi syöpään. Siitä löytyy varmaan googlella lisää tietoa, jos kiinnostaa.- Lumipilvi
Kiitos sinulle asiallisesta viestistä. Tuttavapiirissäni ei taida olla sellaisia ihmisiä, joilla olisi kokemusta saati aitoa kiinnostusta ko. asiaan :/ Netistähän löytää nimiä, mutta juuri sellaista hyväksi suositeltua onkin vaikeampi bongata. Jatkan siis selvittelyä, kiitokset vielä!
Jos jollakulla luotettavaa tietoa, niin informaatio otetaan ilolla vastaan. - ole hyvä
Lumipilvi kirjoitti:
Kiitos sinulle asiallisesta viestistä. Tuttavapiirissäni ei taida olla sellaisia ihmisiä, joilla olisi kokemusta saati aitoa kiinnostusta ko. asiaan :/ Netistähän löytää nimiä, mutta juuri sellaista hyväksi suositeltua onkin vaikeampi bongata. Jatkan siis selvittelyä, kiitokset vielä!
Jos jollakulla luotettavaa tietoa, niin informaatio otetaan ilolla vastaan."Tuttavapiirissäni ei taida olla sellaisia ihmisiä, joilla olisi kokemusta saati aitoa kiinnostusta ko. asiaan"
Ehkä kannattaa kuitenkin kysyä. Osa ihmisistä ei meinaan pahemmin mainostele kokemuksiaan energiahoidoista. Itse ainakin olen iloisesti yllättynyt siitä miten paljon löytyy ihmisiltä positiivista kokemusta energiahoidoista, kun asia on puheeksi tullut.
- Energiakanava
Jos tilanne on todella epätoivoinen, niin paljonko olisit valmis sijoittamaan rahaa?
- Lumipilvi
Kyllä tässä ollaan ihan tosissaan liikkeellä. Kokemattomuuttani en tosin tiedä hinnoittelusta mitään enkä haluaisi myöskään joutua ihan "kiskonnan" uhriksikaan, joten siksikin toivoisin kuulevani suosituksia/hyviä kokemuksia ko. hoidoista ja niiden antajista.
- löytyy
Lumipilvi kirjoitti:
Kyllä tässä ollaan ihan tosissaan liikkeellä. Kokemattomuuttani en tosin tiedä hinnoittelusta mitään enkä haluaisi myöskään joutua ihan "kiskonnan" uhriksikaan, joten siksikin toivoisin kuulevani suosituksia/hyviä kokemuksia ko. hoidoista ja niiden antajista.
"Kokemattomuuttani en tosin tiedä hinnoittelusta mitään"
Tässä esimerkkiä hintatasosta, energiahoito 35 euroa:
http://www.jemaianitta.com/palvelut.php
Virallisen terveydenhoidon kanta on kielteinen energiahoitoja kohtaan, samoin ’ikävien’ ihmisten, jotka eivät ole tietoisia elimistön kyvystä parantaa itse itseään. Kaukoparannus on eräs mahdollisuus ja mikäli olet aidosti kiinnostunut voit ottaa yhteyttä [email protected] , niin katsotaan mitä voin tehdä hyväksesi, eikä se todellakaan maksa mitään.
Tästä viestistäni saattaa syntyä hulapalo ja se todennäköisesti poistetaan, mutta otan sen riskin.- Apua löytyy.
Foorumeita löytyy,,kuin plaza. Astro.fi. Siellä on energian välittäjiä.
- Lumipilvi
Apua löytyy. kirjoitti:
Foorumeita löytyy,,kuin plaza. Astro.fi. Siellä on energian välittäjiä.
astro.fi on tuttu kyllä, mutta aikalailla kuin etsisi neulaa heinäkasasta. Kun ei itsellä ole mitään kokemuksia energiahoidoista tai kaukoparantamisesta, niin jonkun myönteiset kokemukset auttaisivat asiassa eteenpäin ja ehkäpä löytyisi vielä joku suositeltu auttajakin?
- Energiahoito.
Lumipilvi kirjoitti:
astro.fi on tuttu kyllä, mutta aikalailla kuin etsisi neulaa heinäkasasta. Kun ei itsellä ole mitään kokemuksia energiahoidoista tai kaukoparantamisesta, niin jonkun myönteiset kokemukset auttaisivat asiassa eteenpäin ja ehkäpä löytyisi vielä joku suositeltu auttajakin?
Jos olet kiinnostunut energiahoidosta..Olen saanut positiivista palautetta energiavälityksestä.
Astrossa,,ja muuallakin. Voisit vaikka tutustua energiahoitoon,,jos kiinnostaa. - Lumipilvi
Energiahoito. kirjoitti:
Jos olet kiinnostunut energiahoidosta..Olen saanut positiivista palautetta energiavälityksestä.
Astrossa,,ja muuallakin. Voisit vaikka tutustua energiahoitoon,,jos kiinnostaa.Kiinnostaa. Suosituksia, kenen puoleen kääntyä?
- Quantum Touch
Lumipilvi kirjoitti:
Kiinnostaa. Suosituksia, kenen puoleen kääntyä?
Hei!
Kissankynsi-nimisellä aineella on saatu hyviä tuloksia syövän hoidossa.
Kysy jostain luontaistuotekaupasta, jos sitä saisi. Ainakin netin kautta varmaan löytyy tilaamalla.
Lisäksi kannattaa jättää sokeri ja muut roskaruuat pois kokonaan. Sokeri ruokkii kasvainta.
Jos homeopatia kiinnostaa, niin sellainen aine kuin Carcinosinum C30 voisi auttaa. Jos olet tästä vaihtoehdosa kiinnostunut, kannattaa kääntyä koulutetun homeopaatin puoleen.
Energiahoidoissa on se juttu, että ne tosiaan lisäävät energiaa, eli periaatteessa voivat myös lisätä kasvaimen voimaa. Teen itse energiahoitoa ja olen myös koulutettu homeopaatti, ja valitsisin mieluummin tuon kissankynnen ja homeopaattisen lääkkeen jos omasta ystävästä olisi kyse. Kyllä olen kuullut, että tuolla Quantum Touch energiahoidollakin on parannuttu syövästä, ja voihan sitäkin toki kokeilla, jos siltä tuntuu. Itse en hoida syöpäpotilaita energiahoidolla. Muista energiahoito-muodoista en osaa sanoa, kun olen itse perehtynyt vain tähän Qt-hoitoon. - Energiahoito
Lumipilvi kirjoitti:
Kiinnostaa. Suosituksia, kenen puoleen kääntyä?
Vaikka astrossa..vilkasemassa..Siellä on muutama energiahoitaja..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi953580Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä562536Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla172464Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi712321Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "182199Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen
Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.1021262Kaste pelastaa ihmisen
Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm5731118Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko
Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K4001025Uskon todistus
Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik2611016Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla
Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday142989