Hauskaa katsella

Mr.Darts

Mielenkiintoista katsella dartsia viime päivinä eurosportilta. Mutta huomio kiinnittyi väkisinkin erääseen seikkaan: Miksi heillä kaikilla on kaljamaha ja pöhö kasvoilla? Luulisi että terveelliset elämäntavat ja esm päivittäiset kävelylenkit auttaisi myös tähän lajiin? Kun kunto on hyvä keskittymiskyky olis myös huipputasoa kuten myös nopea palautuminen seuraavaan matsiin. Vai?

4

826

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tapsa79

      Suomeksihan Darts on pubitikka, ja perinteisiin kuuluu tuoppi olutta pelin yhteydessä. En muista tarkkaan koska olut kiellettiin virallisissa kisoissa, mutta uskon että pelaajille mallas maistuu ainakin treenin yhteydessä. Vaikea sanoa olisiko ukko parempi jos maha olisi pienempi.

    • Katsella...niin se menee, tähtäämällä :)

    • Andy "The Pie Man"

      Ei näyttäny hoikat pojat pärjäävän. Parempi omistaa kaljamaha niin säilyy katu-uskottavuus ja näyttää pärjäävän paremmin.

    • daster mirts

      jossa käydään se kovin kamppailu oman pään sisällä.
      Fyysisellä kunnolla ei sinänsä ole merkitystä, voihan se tietysti välillisesti sekin auttaa.
      Kaljamaha ei lähde päivittäisillä kävelylenkeillä, siihen tarvitaan muutakin.
      Toisaalta, kun katselee esim Phil Taylorin saavutuksia (ja onhan noita muitakin) niin ei tuo kaljamaha näy juuri haittaavan kun tikka menee mihin on tarkoituskin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      49
      1344
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      160
      1156
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      61
      1037
    4. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      882
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      198
      871
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      12
      802
    7. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      786
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      51
      771
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      758
    10. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      731
    Aihe