Hauskaa katsella

Mr.Darts

Mielenkiintoista katsella dartsia viime päivinä eurosportilta. Mutta huomio kiinnittyi väkisinkin erääseen seikkaan: Miksi heillä kaikilla on kaljamaha ja pöhö kasvoilla? Luulisi että terveelliset elämäntavat ja esm päivittäiset kävelylenkit auttaisi myös tähän lajiin? Kun kunto on hyvä keskittymiskyky olis myös huipputasoa kuten myös nopea palautuminen seuraavaan matsiin. Vai?

4

860

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tapsa79

      Suomeksihan Darts on pubitikka, ja perinteisiin kuuluu tuoppi olutta pelin yhteydessä. En muista tarkkaan koska olut kiellettiin virallisissa kisoissa, mutta uskon että pelaajille mallas maistuu ainakin treenin yhteydessä. Vaikea sanoa olisiko ukko parempi jos maha olisi pienempi.

    • Katsella...niin se menee, tähtäämällä :)

    • Andy "The Pie Man"

      Ei näyttäny hoikat pojat pärjäävän. Parempi omistaa kaljamaha niin säilyy katu-uskottavuus ja näyttää pärjäävän paremmin.

    • daster mirts

      jossa käydään se kovin kamppailu oman pään sisällä.
      Fyysisellä kunnolla ei sinänsä ole merkitystä, voihan se tietysti välillisesti sekin auttaa.
      Kaljamaha ei lähde päivittäisillä kävelylenkeillä, siihen tarvitaan muutakin.
      Toisaalta, kun katselee esim Phil Taylorin saavutuksia (ja onhan noita muitakin) niin ei tuo kaljamaha näy juuri haittaavan kun tikka menee mihin on tarkoituskin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      60
      5456
    2. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      257
      3604
    3. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      287
      3516
    4. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      40
      3383
    5. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      303
      2724
    6. Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas

      Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi
      Maailman menoa
      336
      2034
    7. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      74
      2011
    8. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      151
      1868
    9. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      37
      1465
    10. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      120
      1215
    Aihe