Mitä mieltä olette tästä? Olenko jotenki aistiyliherkkä, jos pystyn kokemaan unessani esim. pahassa painajaisessa ihan fyysisesti sen kivun tunteen, mitä esim. käärmeenpurema aiheuttaa.
Toisaalta myös hyvään liittyvä kokemus esim. suudelma kauniin naisen tai enemmänkin enkelihahmoa muistuttavan olemuksen kanssa on todella intenssiivinen kokemus.
Eilen katsoin erään musiikkivideon, missä oli kuvattu poltergeistilmiötä, niin enkös nähnyt heti yöllä siihen liittyvän painajaisen. Pystyn nykyään unessa kontrolloimaan asioita esim. soittamaan pianoa, jos näen unessa sellaisen.
Mietin, mihin asti ajatuksen tasolla voi oikeastaan mennä? Ilmeisesti ihan mihin vaan, jos on tarpeeksi valmis kohtaamaan asioita unessaan. Mieluimmin kuitenkin positiivista, kuin negatiivista. Käärmeet eivät ole kovin kivoja kohdata, edes unissa :( Enkelihahmon syleily taas on jotain, mitä kokisi useamminkin :)
Se ei tunnu enää pelkältä syleilyltä, vaan siltä, että olen yhtä tuon hahmon kanssa. Ikäänkuin sama ruumis,
sanan varsinaisessa merkityksessä.
Äärimmäiset
kokemukset...
1
591
Vastaukset 1
- sdfghuiuytrew
Lähes jokainen pystyy samaan niin nautinto kuin kipu tuntemuksia unessaan, koska mieli ne luo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1031013Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137784Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197720Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47687Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!28663- 61639
- 47610
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59545Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530