Äärimmäiset

kokemukset...

Mitä mieltä olette tästä? Olenko jotenki aistiyliherkkä, jos pystyn kokemaan unessani esim. pahassa painajaisessa ihan fyysisesti sen kivun tunteen, mitä esim. käärmeenpurema aiheuttaa.
Toisaalta myös hyvään liittyvä kokemus esim. suudelma kauniin naisen tai enemmänkin enkelihahmoa muistuttavan olemuksen kanssa on todella intenssiivinen kokemus.
Eilen katsoin erään musiikkivideon, missä oli kuvattu poltergeistilmiötä, niin enkös nähnyt heti yöllä siihen liittyvän painajaisen. Pystyn nykyään unessa kontrolloimaan asioita esim. soittamaan pianoa, jos näen unessa sellaisen.
Mietin, mihin asti ajatuksen tasolla voi oikeastaan mennä? Ilmeisesti ihan mihin vaan, jos on tarpeeksi valmis kohtaamaan asioita unessaan. Mieluimmin kuitenkin positiivista, kuin negatiivista. Käärmeet eivät ole kovin kivoja kohdata, edes unissa :( Enkelihahmon syleily taas on jotain, mitä kokisi useamminkin :)
Se ei tunnu enää pelkältä syleilyltä, vaan siltä, että olen yhtä tuon hahmon kanssa. Ikäänkuin sama ruumis,
sanan varsinaisessa merkityksessä.

1

577

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdfghuiuytrew

      Lähes jokainen pystyy samaan niin nautinto kuin kipu tuntemuksia unessaan, koska mieli ne luo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      372
      2033
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1326
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1310
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      136
      1193
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      85
      1087
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      90
      946
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      122
      890
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      880
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      818
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      760
    Aihe