Huomasin spämmin seassa kyseisen veikeän liitteen, jonka isäntäviesti väitti tulleensa joltain Esko Kuloselta jota taas en tunne kuin vanhan taistolaislaulun sanoista. Siis oikein suomea tuo alku! Lienee jokin virus tietysti? Mistä tuo suomenkieli on tässä peräisin?
arkisto.pst.src?
Kuiskaaja
3171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
osa viruksista osaa kopioida koneelta löytyvän meilin ja postata itsensä sillä sisällössä eteenpäin. niin saa paremmin hämättyä pöhköjä availemaan meilit
mutta mistä se on tämän suomenkielen peitenimeensä ottanut? Ja mitä tämä virus noin teoriassa tekisi ja onko sillä muukin nimi kuin "arkisto"?
minkä osan missasit tuosta aikaisemmasta vastauksesta? siinähän sanottiin että virus osaa kopioida viestejä koneelta. miksi siis se ei osaisi kopioida otsakettakin jos suomenkielisessä viestissä sattuu olemaan suomenkielinen otsake? tiedäthän, jonkun pahaa aavistamattoman koneella on suomenkielinen meili, tulee virus ja kopioi vaikka osan siitä meilistä. haa, silloin meili on suomenkielinen. onpas vaikeaa.
ja sitä paitsi, vastahan julkaistiin 2 virusta jotka taitavat suomenkieltä.