Valutan vahetus

Tuossa valuutan vaihdossa on välillä aika koviakin eroja. Te, jotka olette juuri käyneet Tallinnassa, kertokaa missä kannattaa rahansa vaihtaa. Ennen ainakin oli niin, että vaihto kannatti tehdä Tallinnassa, mutta onko enään?
2526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • ..joo, aiheestahan on saatu aikaan ihan H..tillinen tappelu. Vieläkin kirjoita tässä, että Hansapankki palvelee myös lauantaisin kello 15.00 asti. Kun pääset vanhaankaupunkiin päin, niin kävelet vaan siitä kukkakioskeilta eteenpäin saama tienlaitaa ja pankki tulee vastaan enne sitä olde hansan aukiota..Kurssi oli toissa launtaina jotain 15,57, eikä vaihtopalkkiota mennyt. Sinne suuntaan tänäkin lauantaina.

    Kukkakojujen lähelläkin on vaihtopisteitä, jotka tosin tarjoavat kurssia joka on reilusti alle 15sta..

    Kannattaa tosiaan tsekata noita vanhoja keskusteluita aiheesta, vaikkakin meni toisaalta ihan tappeluksi ..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minni kirjoitti:

Tuossa valuutan vaihdossa on välillä aika koviakin eroja. Te, jotka olette juuri käyneet Tallinnassa, kertokaa missä kannattaa rahansa vaihtaa. Ennen ainakin oli niin, että vaihto kannatti tehdä Tallinnassa, mutta onko enään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu