Kun wii tuli kauppoihin ja myynnissä oli jo xbox 360 taisi olla myös ps3 en ole varma.Laite hävisi kummallekkin laitteelle graviikoissa.Laitett ostettiin lähinnä liike tunnistimen takia,mutta nytten myös kauppoihin on tullut myös liikentunnistimia ps3(move) ja xbox 360 (kinect).Minkä takia laita on myynyt noin hyvin.No varmaan siksi , että kyseisellä laitteella on pisin kokemus pelikoneista ja eniten laitteen kannattajia nykyisillä markkinoilla.Eikö nindendoa yhtään hävetä,että he tuovat markkinoille tuollaisen paska graviikkaisen laittaa joillan liike ohjaimella joka ei toimi edes ja laitteessa ei ole edes dvd , joka löytyi jo xbox ja ps2.Häpeisivät kun ovat tuoneet tommoisen laitteen markkinoille ja laitetta ostavat vaan ihmiset , jotka eivät välitä laitteen graviikoista tai tehoista.Suosittelen laitetta vai lapsille ja ei niin kauheasti pelaileville liikkujille.Peliin tulee niin tyhmiä pelejä kanssa pelin eniten myydyt pelit ovat varmaan super mariot.Eikä laitteelle tehdä edes mitään suuria pelejä,koska laitteen graviikat on niin paskat.
Mitä järkeä?
asdadfafasfsfaf
8392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ohan konsolin hinta jotain vain 200 euroa ja siinäkin tulee peli mukana niin mikä on konsolin oikea hinta? olisko 160 euroa? niin jos myis tehokkaampaa samalla hinnalla olisko kannattavaa? vastaat varmaa olis nostanu hintaa? siihen vastaan, että teki köyhemmille halvemman konsolin, jos ei ole paljon rahaa osta wii!
Se syy miksi sellaisen ostin itsekkin tänä Jouluna on ne urheilu/kuntoilu pelit, niitä kun ei ole muille saatavilla yhtä laajasti, pari surkeaa viritelmää löytyy muille konsoleille ja sitten se Sports Active2 joka maksaa n. 100€.
niin ohan ne kinectit ja movet vasta tullut ja ne ensimmäiset pelit molemmille oli aika hätiköiden tehty koska piti olla julkasupäivänä myynnissä, niinhän ne myöntää, että ekat oli aikamoista hutasua. ehkä seuraavista peleistä tulis parempia ja ehkä pelivalikoima lisääntyy.
Mutta kun se Mario (ja Zelda) ovat juuri se syy. Niitä ei saa mihinkään muuhun konsoliin ja ne ovat juuri niitä pelejä, joita haluan pelata. Miksi haluaisin ostaa jonkun älyttömän tehokkaan ja huippugrafiikkaisen konsolin, jos en kuitenkaan saisi siihen sellaisia pelejä, joita haluan pelata? Sano yksikin syy. Mario ja Zelda ovat laatupelejä, (Voit ihan katsoa arvosteluitakin) joiden parissa takuuvarmasti viihdyn, eikä minun tarvitse pelätä, että ahdistun tai kauhistun liikaa. Tai ehkä Zelda on jo hiukan karmaiseva, mutta ei liian. Hienot grafiikat eivät ikävä kyllä kiinnosta niin paljon kuin aidosti laadukkaat ja viihdyttävät pelit.
niinpä. Mua oikeesti ärsyttää ku noi 10 vuotiaat tenavat tulee itkemään kun wiissä ei ole hd kuvaa. lol rofl -.-
btw wiille tulee just ne mariot, zeldat, goldeneye, punch out ja metroidit. Voisin olla tenavan kanssa samaa miletä jos näkisin hänen pelaavan mariopelejä pskolmosella.
Wiissä ei ole hd kuvaa eikä paljon mitään muutakaan sisältöä. Mario ja Zelda? Älkää naurattako enempää. Semmoista tuhannetta kertaa kierrätettyä roskaa ei kukaan jaksa enää katsella. Laadukkaampia pelejä löytyy muilta konsoleilta, jos vain viitsisi ottaa nintendo-lasit pois päästä ja vilkaista niiden suuntaan.
Nintendo Wiille ei kukaan halua, eikä pysty tekemään kunnon pelejä. Se on totuus.
Perusteluja, kiitos.
Mario - Laatua vuosikymmenten ajalta
Zelda - ^^
Vaikea ymmärtää, miten massateinit ostavat aina uuden "Call of Dutyn" ja väittävät vielä, etteivät NE olisi kierrätettyä kamaa.
Antakaa minulle kolme mullistavaa muutosta sitten World at Warin.
wiillä on paljon hyviä pelejä kun on myös pleikalla ja xboxilla wiin liikkeentunnistus on hauska varsinkin fps peleissä silloin kun wii tuli ei xboxin kinectistä tai pleikan movesta ollut vielä tietoakaan ja silloin wiin liikkeentunnistus oli valtti! Wiissä on huonommat graffat ja aika alkaakin oleen kypsä hd wiille tai wii kakkoselle mikä ikinä se nimi ny tulee olemaankaan harmi ettei uusi xbox ole vielä tulossa oikeastaan ainut syy mix harkitsin xboxia on call of dutyt joita ei kaikkia wiille julkaista josta olen katkera suurena cod fanina! Wii 2:ta xbox720:ä ja ps4:sta odotellessa