Mun netis on luultavasti joku vika kun mikään online selainpeli ei toimi kun 5 minuuttii ja sen jälkee se hokee lost connection. Mä oon muutenkin näis nettijutuis täys aloittelija kun ei koskaa oo ollu tälläst ongelmaa. Nää ongelmat alko heti kun muutettiin kauemmas kaupungis sillä ne samat pelit on aina toiminu ihan normaalisti mutta nyt... Kai joku osaa neuvoo? Reinstall tai run with administrator ei auta, eikä se käytänkö IE vai Mozilla. Kone on windows 7 64 bit home edition. En usko että koneessa on vika mut silti pistin jos sittenkin olisi. Please help!!!
Selainpelit lakkaa toimimasta
browserproblem
2133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Koita ottaa selvää katkeileeko netti. Lataa vaikka jokin suurikokoinen tiedosto ja tarkkaile latausnopeuden heilahduksia tai latauksen pysähtymistä kokonaan.
Tässä tapauksessa vika siis voisi olla (esim. ukkosen hajottamissa) linjoissa. Jos käytössä on ADSL-modeemi, sen siirtäminen toiseen pistokkeeseen voi olla tilapäinen ratkaisu. Linjojen kunto on mahdollista (ja luotettavampaakin) tarkistaa myös modeemin asetuksista.
Testaa jollakin toisella koneella myös. Jos sama vika jatkuu, se ei todennäköisesti ole koneessasi.