Rantatontille talo

Kuopio-Siilinjärvi

kesä-talviasunto, jossa on keittiöstä ja olohuoneesta näkymät järvelle ja yksi huone myös järvelle päin. Saunaosasto, miten? Yksitasoratkaisu. Kivitalo? Onko Lammi-talo nopea rakentaa? Talon koko max. 150m2. Yhdessä rantanurkassa on jo noin 30m2:n kesäkeittiö terassi.

Vinkkejä kaivataan.

3

934

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 17+17

      Rakenna huoneet riviin. Sitten on joka huoneesta näkymä juuri haluamaasi suuntaan. Saunaosasto rakennetaan parhaiden feng-shui-asiantuntijoiden mukaan niin, että palovaaraa ei ole. Lammi ei ole Kuopion suunnalla. Suosittelen tontin ostamista Kuopion torin kalakukkokauppiaalta.

      • Töllin mari1

        alustan päälle . Ja kun alkaa maisema kyllästyttää niin television kaukosäätimellä käännät talosi haluttuun ilmansuuntaaan . Ja mitä tulee tontttiin pitää paikkansa että Kuopion kalakukko kauppiailla on rantatontteja myytävänä kallaveden rannassa muutamalla tuhannella voipi saada tontin jos iskee taalat heti tiskiin.


      • Tuleva rakentaja
        Töllin mari1 kirjoitti:

        alustan päälle . Ja kun alkaa maisema kyllästyttää niin television kaukosäätimellä käännät talosi haluttuun ilmansuuntaaan . Ja mitä tulee tontttiin pitää paikkansa että Kuopion kalakukko kauppiailla on rantatontteja myytävänä kallaveden rannassa muutamalla tuhannella voipi saada tontin jos iskee taalat heti tiskiin.

        Kuopion torilla. Käväsin minäkin eilen ostamassa yhden tontin ja halvalla lähti kun kaupanteon jälkeen kysyin myyjältä kuittia . Tämä vastasi ei siinä kuittilloita tarvihe kun kaks rehehellistä miestä kaupan tekköö. Tänään lähdemme ostamaan ranta mökkiä ja keväällä alamme rakennuspuuhiin . Käväsemmä torin kautta jos sattuisi joku mökkikauppias olemaan torilla niin saisi mökin yhtä halvalla kuin tontin .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5721
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2562
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      240
      1572
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1370
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1087
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      881
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      872
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      73
      791
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe