Kumpaan kallistun? Jotenkin tuo Bandit kauniimpi silmälle, ajossa ei ehkä tuulen kanssa paljoa eroa, FA:ta en ole kokeillut mutta Banditilla minkä ajanut niin ei siinäkään tuuli pahemmin tuiverra. Hinnassa Banditin eduksi noin 1000€.
Bandit 1250 SA ABS vai GSX FA 1250
5
1643
Vastaukset
- sdfrgthyju
Minulla oli ensin GSF 1250 S ja nyt omituisten sattumien jälkeen GSX650F. Jälkimmäisen kate on jokseenkin samanlainen kuin isossa siskossa 1250 FA:ssa.
Kesällä kauniilla ilmalla ei ole paljon eroa siinä, kummalla 1250-mallilla ajat. Mutta kun Suomessa on sateisia kesiä ja kylmä kevät, niin minä pistäisin sen ylimääräisen 1000 euroa peliin ja hankkisin kokokatteisen FA:n. Siinä saa jalatkin hieman suojaa.
Muuten minulle riittää tämä 650-kuutioinenkin. Bensaa se syö noin 4,6 litraa satasella ja 1250:llä meni puolestaan keskimäärin matka-ajossa 4,8 litraa. Ei siis juuri mitään eroa, pienempi kun käy koko ajan suuremmilla kierroksilla. Pienempi myös värisee huomattavasti vähemmän.
Kakspäällä se 1250 on tietysti omaa luokkaansa ja katu-uskottavuuttakin sillä on enemmän kuin "neiti-pyörä 650:llä". Vaan mulle ei kummallakaan seikalla ole paljon merkitystä -- vaimo ei juuri moottoripyörän satulalle istahda ja muiden mielipiteistä en piittaa.- iso banditha
Turha sanoa,että 650 värisee "HUOMATTAVASTI "vähemmän. 1250 ei nimittäin värise lainkaan elikkäs on niin värinätön kuin moottoripyörä vain olla voi.
- n'äin on.
iso banditha kirjoitti:
Turha sanoa,että 650 värisee "HUOMATTAVASTI "vähemmän. 1250 ei nimittäin värise lainkaan elikkäs on niin värinätön kuin moottoripyörä vain olla voi.
Kyllä 1250 värisee hieman vaikka säädöt ovat kunnossa.
Kolmen kesän kokemus.Nyt tämä v-2 tärisee reilusti enemmän,mutta sormien puutumista ei esiinny.
Mulle ainakin tuo vähäisempi,mutta korkeataajuinen värinä oli pahempi. - yes.,.
n'äin on. kirjoitti:
Kyllä 1250 värisee hieman vaikka säädöt ovat kunnossa.
Kolmen kesän kokemus.Nyt tämä v-2 tärisee reilusti enemmän,mutta sormien puutumista ei esiinny.
Mulle ainakin tuo vähäisempi,mutta korkeataajuinen värinä oli pahempi.Nuo 600-750cc vanhemmat F-mallit varmaan parasta vastinetta rahoille !
- busanisti..,.
iso banditha kirjoitti:
Turha sanoa,että 650 värisee "HUOMATTAVASTI "vähemmän. 1250 ei nimittäin värise lainkaan elikkäs on niin värinätön kuin moottoripyörä vain olla voi.
omat kokemukset kyllä bandit 1250 on että se on yks vähiten värinöivistä koneista-samaa tukee myös esim.bike ja mp lehden testit-en tiedä sit onko itelle sattunut poikeuksellisen värinätön bandit alle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 225111
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r24563- 1021324
Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361320Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121220- 931094
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17923viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168855En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61803- 37779