Kumpaan kallistun? Jotenkin tuo Bandit kauniimpi silmälle, ajossa ei ehkä tuulen kanssa paljoa eroa, FA:ta en ole kokeillut mutta Banditilla minkä ajanut niin ei siinäkään tuuli pahemmin tuiverra. Hinnassa Banditin eduksi noin 1000€.
Bandit 1250 SA ABS vai GSX FA 1250
5
1871
Vastaukset
- sdfrgthyju
Minulla oli ensin GSF 1250 S ja nyt omituisten sattumien jälkeen GSX650F. Jälkimmäisen kate on jokseenkin samanlainen kuin isossa siskossa 1250 FA:ssa.
Kesällä kauniilla ilmalla ei ole paljon eroa siinä, kummalla 1250-mallilla ajat. Mutta kun Suomessa on sateisia kesiä ja kylmä kevät, niin minä pistäisin sen ylimääräisen 1000 euroa peliin ja hankkisin kokokatteisen FA:n. Siinä saa jalatkin hieman suojaa.
Muuten minulle riittää tämä 650-kuutioinenkin. Bensaa se syö noin 4,6 litraa satasella ja 1250:llä meni puolestaan keskimäärin matka-ajossa 4,8 litraa. Ei siis juuri mitään eroa, pienempi kun käy koko ajan suuremmilla kierroksilla. Pienempi myös värisee huomattavasti vähemmän.
Kakspäällä se 1250 on tietysti omaa luokkaansa ja katu-uskottavuuttakin sillä on enemmän kuin "neiti-pyörä 650:llä". Vaan mulle ei kummallakaan seikalla ole paljon merkitystä -- vaimo ei juuri moottoripyörän satulalle istahda ja muiden mielipiteistä en piittaa.- iso banditha
Turha sanoa,että 650 värisee "HUOMATTAVASTI "vähemmän. 1250 ei nimittäin värise lainkaan elikkäs on niin värinätön kuin moottoripyörä vain olla voi.
- n'äin on.
iso banditha kirjoitti:
Turha sanoa,että 650 värisee "HUOMATTAVASTI "vähemmän. 1250 ei nimittäin värise lainkaan elikkäs on niin värinätön kuin moottoripyörä vain olla voi.
Kyllä 1250 värisee hieman vaikka säädöt ovat kunnossa.
Kolmen kesän kokemus.Nyt tämä v-2 tärisee reilusti enemmän,mutta sormien puutumista ei esiinny.
Mulle ainakin tuo vähäisempi,mutta korkeataajuinen värinä oli pahempi. - yes.,.
n'äin on. kirjoitti:
Kyllä 1250 värisee hieman vaikka säädöt ovat kunnossa.
Kolmen kesän kokemus.Nyt tämä v-2 tärisee reilusti enemmän,mutta sormien puutumista ei esiinny.
Mulle ainakin tuo vähäisempi,mutta korkeataajuinen värinä oli pahempi.Nuo 600-750cc vanhemmat F-mallit varmaan parasta vastinetta rahoille !
- busanisti..,.
iso banditha kirjoitti:
Turha sanoa,että 650 värisee "HUOMATTAVASTI "vähemmän. 1250 ei nimittäin värise lainkaan elikkäs on niin värinätön kuin moottoripyörä vain olla voi.
omat kokemukset kyllä bandit 1250 on että se on yks vähiten värinöivistä koneista-samaa tukee myös esim.bike ja mp lehden testit-en tiedä sit onko itelle sattunut poikeuksellisen värinätön bandit alle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1012294- 2221940
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1761752Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1011316- 381230
- 1221108
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo27783290kW kulutus
Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit180691Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli47675Vanhemmassa miehessä
on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo51670