Kumpaan kallistun? Jotenkin tuo Bandit kauniimpi silmälle, ajossa ei ehkä tuulen kanssa paljoa eroa, FA:ta en ole kokeillut mutta Banditilla minkä ajanut niin ei siinäkään tuuli pahemmin tuiverra. Hinnassa Banditin eduksi noin 1000€.
Bandit 1250 SA ABS vai GSX FA 1250
5
1838
Vastaukset
- sdfrgthyju
Minulla oli ensin GSF 1250 S ja nyt omituisten sattumien jälkeen GSX650F. Jälkimmäisen kate on jokseenkin samanlainen kuin isossa siskossa 1250 FA:ssa.
Kesällä kauniilla ilmalla ei ole paljon eroa siinä, kummalla 1250-mallilla ajat. Mutta kun Suomessa on sateisia kesiä ja kylmä kevät, niin minä pistäisin sen ylimääräisen 1000 euroa peliin ja hankkisin kokokatteisen FA:n. Siinä saa jalatkin hieman suojaa.
Muuten minulle riittää tämä 650-kuutioinenkin. Bensaa se syö noin 4,6 litraa satasella ja 1250:llä meni puolestaan keskimäärin matka-ajossa 4,8 litraa. Ei siis juuri mitään eroa, pienempi kun käy koko ajan suuremmilla kierroksilla. Pienempi myös värisee huomattavasti vähemmän.
Kakspäällä se 1250 on tietysti omaa luokkaansa ja katu-uskottavuuttakin sillä on enemmän kuin "neiti-pyörä 650:llä". Vaan mulle ei kummallakaan seikalla ole paljon merkitystä -- vaimo ei juuri moottoripyörän satulalle istahda ja muiden mielipiteistä en piittaa.- iso banditha
Turha sanoa,että 650 värisee "HUOMATTAVASTI "vähemmän. 1250 ei nimittäin värise lainkaan elikkäs on niin värinätön kuin moottoripyörä vain olla voi.
- n'äin on.
iso banditha kirjoitti:
Turha sanoa,että 650 värisee "HUOMATTAVASTI "vähemmän. 1250 ei nimittäin värise lainkaan elikkäs on niin värinätön kuin moottoripyörä vain olla voi.
Kyllä 1250 värisee hieman vaikka säädöt ovat kunnossa.
Kolmen kesän kokemus.Nyt tämä v-2 tärisee reilusti enemmän,mutta sormien puutumista ei esiinny.
Mulle ainakin tuo vähäisempi,mutta korkeataajuinen värinä oli pahempi. - yes.,.
n'äin on. kirjoitti:
Kyllä 1250 värisee hieman vaikka säädöt ovat kunnossa.
Kolmen kesän kokemus.Nyt tämä v-2 tärisee reilusti enemmän,mutta sormien puutumista ei esiinny.
Mulle ainakin tuo vähäisempi,mutta korkeataajuinen värinä oli pahempi.Nuo 600-750cc vanhemmat F-mallit varmaan parasta vastinetta rahoille !
- busanisti..,.
iso banditha kirjoitti:
Turha sanoa,että 650 värisee "HUOMATTAVASTI "vähemmän. 1250 ei nimittäin värise lainkaan elikkäs on niin värinätön kuin moottoripyörä vain olla voi.
omat kokemukset kyllä bandit 1250 on että se on yks vähiten värinöivistä koneista-samaa tukee myös esim.bike ja mp lehden testit-en tiedä sit onko itelle sattunut poikeuksellisen värinätön bandit alle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1478294Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu496121Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju604516K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon444078Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko714037Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta953594- 853444
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1583333Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö82073Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä181956