Olemme lähdössä Mauritiukselle maalis-huhtikuussa ja ajattelimme vuokrata talon. Onko kenelläkään mitään suosituksia hyvästä Villasta omalla uima-altaalla? Paikalla ei ole niin väliä, olemme valmiit menemään mille puolelle saarta hyvänsä.
Vastaukset 7
- vakio kari
http://www.iot-mauritius.de/en/villas/belleplage/belleplage.htm Jos kiinostusta, voin myös laittaa suorat yht tiedot omistajasta. Paikka on enemmän 3tähden, mutta hinta/laatu ja sijainti oikeen hyvä. Saan samalla suosituksen hyvästä kuskista. Ajettiin lähes päivittäin 3vkoa ja lasku oli kaikkiaan noin 600€ eli enemmän kuin autovuokra bensat :)
- karivaantaasjoo
kuin auton vuokra bensat :)
- Palmar Beach
Maanantaina palattiin Mauritiukselta ja vuokrasimme homeawayn kautta huoneiston! majoituimme Palmarin alueella, vaihtoehtoina oli ollut myös huoneisto Belle Maren alueelta. Meitä oli kahdeksan henkilöä joten sen vuoksi valitsimme Palmarin huoneiston, koska se oli isompi ja modernimpi!
Näissä kummassakaan huoneistossa ei kylläkään ollut omaa uima-allasta vaan taloyhtiössä oli n. 20 huoneistoa joilla oli yhteinen allas.
Jos haluat tietää lisää vastailen kyllä!- karihan se
laitapa linkki omastasi. Tänks
- loma haaveilija
tässä linkki missä asuttiin:
http://www.homeaway.fi/loma-asunto/p418838
käytiin myös tutustumassa vuokranantajan toiseen paikkaan ,myös ihan siisti paikka, mutta meitä kun oli 8 henkilöä pidimme parempana tätä palmarin asuntoa, koska tilaa oli enemmän!
http://www.homeaway.fi/Mauritius/loma-huvila-Mauritiuksen-Itarannikko/p67894.htm?uni_id=1057507 - omalomailija
loma haaveilija kirjoitti:
tässä linkki missä asuttiin:
http://www.homeaway.fi/loma-asunto/p418838
käytiin myös tutustumassa vuokranantajan toiseen paikkaan ,myös ihan siisti paikka, mutta meitä kun oli 8 henkilöä pidimme parempana tätä palmarin asuntoa, koska tilaa oli enemmän!
http://www.homeaway.fi/Mauritius/loma-huvila-Mauritiuksen-Itarannikko/p67894.htm?uni_id=1057507Hei lomahaaveilija!
Olemme toista kertaa menossa Mauritiukselle ja tällä kertaa isommalla porukalla. Meitä lähtee 6-7 aikuista ja yksi 8-vuotias poika. Tarkoitus olisi olla 2 viikkoa helmi-maaliskuun vaihteessa.
Olisi kiva kuulla lisää tästä Palmarin talosta! Siinä tuntuisi olevan kaikki vaatimuksemme kohdallaan. Uima-allas siis on ja ranta ok? Ilmastointi on myös tärkeä juttu ja eikös siinä ollut sellainen? Vähän arveluttaa kun siitä on taksilla mentävä kauppaan, lähempänäkö ei ole mitään markettia? Missä te kävitte syömässä, onko lähellä ravintolaa vai teittekö itse? Käytittekö kokkia? Olisi kiva tietää mitä maksoi. Oliko teillä lapsia mukana? Pojalle pitää löytyä tarpeeksi tekemistä ja kavereita jos löytyisi niin se olisi myös kivaa :)
Olisin erittäin kiitollinen jos vastaat!
- Poste Lafayette
ITärannikkolla oltiin marras-/joulukuun vaihteessa - täällä http://www.fourachaux.com - ei tosin uima-allasta, mutta meri ihan vieressä 20 m. EI uima-allasta kaivannut. Kokki ja pari siivoojaa päivittäin kuului hintaan.
Suosittelen lämpimästi !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 52940
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍105899Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust17818Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,4761- 71657
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.2620Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it185579- 56561
- 70543
Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24516