Mitä kautta Minneapolisiin?

Macy*s

Olen lähdössä talvella käymään Minneapolisissa ja olen etsinyt netistä järkevintä (kesto, hinta) reittiä sinne. Aikaisemmin olen mennyt Reykjavikin kautta, mutta Icelandairin nettisivuilta en löytänyt lentoja ko ajankohdalle. Suomesta taitaa olla yhteys Minneapolisiin vain kesäaikaan. Amsterdam olisi yksi vaihtoehto, mutta vaihtoaikaa mennessä 1 h 40 min. Vähän arveluttaa, kun tänä talvena on ollut niin paljon myöhästymisiä/peruutuksia.

Jos sinulla on kokemusta jostakin toimivasta reitistä, niin kerrotko?

4

403

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Amsterdam ja KLM on ihan toimiva yhteys. Kukaan ei voi säälle mitään.

      • Kuksuli

        Itse lensin myös Amsterdamin kautta ja KLM:llä kanssa. Hyvin onnistui. Pitää vain toivoa että tuo vaihtoaika riittää.


      • Minnesotan Pete
        Kuksuli kirjoitti:

        Itse lensin myös Amsterdamin kautta ja KLM:llä kanssa. Hyvin onnistui. Pitää vain toivoa että tuo vaihtoaika riittää.

        Vähissä on yhden vaihdon vaihtoehdot välillä HEL-MSP. Amsterdamin yhteys (KLM-Delta) on ihan omaa luokkaansa näppäryydessä ja nopeudessa. AMS on nopea vaihtokenttä ja ongelmatonta vaihtokenttää ei ole keksittykkään.


    • msp

      Googlettamalla tän ketjun löysin. Näin vuotta myöhemmin tarvitsisin samanlaisia neuvoja. Mikä olisi paras ja halvin reitti Minneapolisiin? Ainakin American Airlines, Britihs Airways ja Icelandair lentää sinne aika edullisin hinnoin, mutta en tosiaankaan tiedä kyseisitä lentoyhtitöistä mitään, kun en ole koskaan lentänyt. Löytisko omakohtaista kokemusta? Millä parhaat istuimet ja tarjoilut?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      88
      2108
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      136
      1766
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1316
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      241
      784
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      67
      732
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      711
    7. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      708
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      608
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      566
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      502
    Aihe