Risteily Panamasta

Helmikuussa laivalle

Onkohan joku ollut AM:n matkalla johon kuuluu eteläkaribian risteily? Kaikenlaiset kokemukset ovat tervetulleita nimenomaan risteilyä koskien.

3

872

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuin myös

      10.2. kohti Panamaa ja muutaman päivän päästä risteilylle. Jännityksellä odotellen...

    • Basta

      Hola!

      Oltiin ko. risteilyllä viime maaliskuussa. Oli ihan kiva reissu, varsinkin ABC-saaret olivat kokemisen arvoiset. Saarilla ehti hyvin osallistua laivan retkille ja jäi vielä omaakin aikaa tutustua kaupunkeihin. Toki esim. Curacaolla olisi voinut viettää useammankin päivän mutta pitää mennä sitten joskus uudelleen pariksi viikoksi. Bonairella oli aivan mielettömän hienot paikat snorklaamiseen (Klein Bonaire). Laivalla kaikki toimi hienosti, ei mitään valittamista. Ainut mikä jäi vähän kaivertamaan oli Kolumbian satamissa väijyvät taksikuiskit, olivat lievästi sanottuna agressiivisia kyytien tarjoamisessa!

      • lkjsfoiufds

        Miten Panaman risteilylaivan matkustajien kansalaisuus? Oliko paljon amerikkalaisia? vaiko minkämaalaisia oli ns. enemmistö? Olen kuullut, että laivalla ohjelma olisi espanjaksi. Olemme suunnittelemassa myös matkaa Panamaan ja sen johdosta olisi kiva saada myös lisätietoa kohteesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      108
      4876
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3972
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      213
      3886
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1364
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      171
      1361
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe