Escort sammuu.

Auto Ford Escort vm 88

Tänä aamuna kun lähdin ajamaan ensin pysähdyin liikenne valoihin ja sitten ajoin n. 50 m ja auto muutaman kerran nykäisi ja sitten sammui. auto starttasi ja ajoin välittömästi takaisin kotiin ja sama juttu oli vielä seuraavissa valoissa. onneks ei jättäny tien päälle sain ajettuu takasin parkkii.

missä vika ?? käytän 98 bensaa
7659
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Missä kunnossa tulpat yms. sytkävehkeet ?
Onko kaasari säädöissään ja puhdas ?
Ilmanputsari puhdas ?
Polttoainesuodatin vaihdettu ?

Tuossapa ne 88 Eskon nykimisen vikakohteet onkin, nuo kun käy läpitte niin pitäisi eskon hyrrätä kuin hyvin syönyt kolli.
Tuon ikäinen auto vaatii lähes päivittäistä omatoimista tarkkailua ja kiinnostusta kunnossa pysyäkseen, joskin tekniikka on niin simppeliä että ei tuottane vaikeuksia varsinkin jos on tottunut autojen kannssa hiemankin pulaamaan.

98 pensa sopii hyvin tuon ikäiselle Fordille.

Äänestä
  • Pitää käydä lävitte noi.

    Äänestä

  • ford-mies kirjoitti:

    Pitää käydä lävitte noi.

    lävitte kohde kerrallaan ja kokeile aina välillä, näin paikallistat vian.

    Vanhat Foordit on hienoja pelejä, hyviä ajaa ja helppoja huoltaa.

    Äänestä

  • 6+5 kirjoitti:

    lävitte kohde kerrallaan ja kokeile aina välillä, näin paikallistat vian.

    Vanhat Foordit on hienoja pelejä, hyviä ajaa ja helppoja huoltaa.

    Vaihoin noin reilu viikko sitten uudet tulpat ja tulpan johdot ja samalla ilmansuodattimen ja laitoin pikkasen jäänestoa tankkiin. Noilla uusilla osilla escortti toimi moitteettomasti viikon kunnes alkoi jälleen nykiä ja sammua en tiiä sit mikä siin on ehkä virranjakaja sökö?
    Kuiteski päätin että haluan päästä autosta eroon. Ei viittis viedä romutettavaks koska auto muuten moitteettomassa kunnossa olen vasta kolmas omistaja ja autolla ajettu vaivaiset 180 tuhatta auto lähes täisin ruosteeton helmat ja pyörän kotelot ruosteettomat ja eikä ole mistään puhki ja hyvässä maalissa. katsastuksessa osottautui vain pari pientä reikää pohjassa jotka hitsattiin umpeen muuten meni leimasta läpi helposti ja leimaa on vielä pitkälle tätä vuotta.
    joten jos joku haluaa ostaa tuon escortin niin sähköpostia minulle [email protected] niin voin kuvia lähetellä ja kertoa lisää.
    muuten escortti joutaa romuttamolle.

    T: ford-mies

    Äänestä

voisi olla joutokäyntipiirin suutin tukossa.helppo avata jos vähänkään liannut käsiä auton kera.

Äänestä
  • missähän tuollainen suutin sijaitsee?

    Äänestä

Mulla aiheuttanu nykimistä puola,tulpanjohdot,ja kipin' katosi kun sytkäboxi pimeni että semmoset viat Esco-87

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ford-mies kirjoitti:

Auto Ford Escort vm 88

Tänä aamuna kun lähdin ajamaan ensin pysähdyin liikenne valoihin ja sitten ajoin n. 50 m ja auto muutaman kerran nykäisi ja sitten sammui. auto starttasi ja ajoin välittömästi takaisin kotiin ja sama juttu oli vielä seuraavissa valoissa. onneks ei jättäny tien päälle sain ajettuu takasin parkkii.

missä vika ?? käytän 98 bensaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu