Astra Sports Tourer - Made in...?

Onko tämä tehty Englannissa..?
Yritin googlettamalla hakea ja eräällä sivustolla mainittiin sen olevan "made in England".
Porilaisessa Opel myymälässä myyjä myi minulle Saksassa valmistettua Toureria...
131723
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Enkusta tulee molemmat mallit......parempi sekin kuin jostain turkista jossa apinakarva kourat yrittävät jotain saada aikaan!

Äänestä
  • Puolasta?

    Äänestä

  • valmistusmaa kirjoitti:

    Puolasta?

    Sports Tourer tulee Englannista ja viisiovinen Puolasta.
    Ja tälle yhdelle että tosiaankin Englannissa Opel käyttää nimeä Vauxhall.

    Äänestä

  • Aivan sama tehdäänkö Turkissa vai Saksassa. Turkkilaiset noita "saksalaisia" autoja (koskee myös muita saksanmerkkejä) pääasiassa vääntää molemmissa maissa. Laatuun sillä ei ole minkäänlaista vaikutusta onko valmistusmaa Turkki, Saksa, Englanti tai vaikkapa Suomi.

    Äänestä

Vauxhalli se on!

Äänestä
  • Ihan sama mistä tulee, tilasin tammikuussa ja toimitus om vasta toukokuussa, näin käy kun tilaa "kaikilla" mausteilla mutta kyllä kannattaa odottaa kun tiedossa on sitten täydellinen nautinto...ensin pitää lehmä teurastaa että saa kunnon nahkapenkit jne

    Äänestä

oma astra j 5d 1.4 turbo sport.2011 on ainakin valmistettu Puolassa.

Äänestä
  • 2011 Astraa ei ole koottu Puolassa.

    Äänestä

Omistan Opel Astra 1,6 turbo ST Sportin kaikilla mausteilla ja se on valmistettu/koottu Saksassa.

Tilasin marraskuussa 2010 ja sain sen maaliskuussa 2011.

Äänestä

Ei oo mitään väliä missä kasataan ! Antaa tosi hienot kyydit ja äänimaailmakin on erittäin hjuva. Honda-mieskin on nykyään Opel-mies!

Äänestä

Tilasin tänään Sports Tourerin ja heti joku kysyi missähän se on valmistettu :-)
Eipä tullut itsellä mieleen moinen. Ihan sama.

Äänestä

Suomen myyntiin on tullut vain Saksasta ja Englannista. Se, että siinä on Puolassa tehtyjä takavaloja tai kumiosia kuten lattiamatot, ei tee siitä Puolassa koottua. Puolassa kootaan teknisiä osakokonaisuuksia kuten vaihteistoja. Audin tehtaan vieressä.

Äänestä

Tuleeko matrix led ajovaloilla, joilla näkee pimeässä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


J-malli kirjoitti:

Onko tämä tehty Englannissa..?
Yritin googlettamalla hakea ja eräällä sivustolla mainittiin sen olevan "made in England".
Porilaisessa Opel myymälässä myyjä myi minulle Saksassa valmistettua Toureria...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu