pankki

eipä pankki ollut kiinnostunut lainaasiasta.
Yhteistulomme ovat 13 ooo Mummoissa per kuu.
Yksi autolyhennys ja pari pientä muksua.
3529
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

noilla tuloilla

Äänestä
  • noilla tuloilla

    Äänestä

Osallla pankeista muksut vaikuttaa tosi paljon lainan saantiin. Itsellä neljä lasta ja esim. sampo ei olisi antanut meidän tuloilla kuin 45000 €:n lainan kun laskivat lapsi vähennykset pois. Paikallis OP ja säästöpankki taas eivät niitä ottaneet niit tarkasti huomioon, vaan katsoivat muuten raha tilanteen kartoittivat sen mukaan lainan määrän. Myös jos on tutu pankki joka näkee miten on hoitanut asiansa, niin auttaa asiaa. Ja nyt rakennetaan.... Keväällä muutto uuteen kotiin ja lainaa maksetaan 20v. Vaikka rommaus tulis! Heh!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eipä kirjoitti:

eipä pankki ollut kiinnostunut lainaasiasta.
Yhteistulomme ovat 13 ooo Mummoissa per kuu.
Yksi autolyhennys ja pari pientä muksua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu