ja se johtuu siitä, että esim. Suomessa ei ole tällä hetkellä karismaattista pesoonaa, joka pitäisi esim. lavahypnoosia. Myöskään telkusta ei tule lavahypnoosiesityksiä nykyään- Joskus oli Paul MC Englannista, mutta nyt ei mitään. Vaikka tieteellisporukka tuomitsee lavahypnoosiin, mutta totuus on kuitenkin, että taannoin Oliwer teki hypnoosin tunnetuksi.
Hypnoosi ei kiinnosta
3
476
Vastaukset
- ehhhhhhhh
No, omapahan on mielipiteesi, mutta toimiiko hypnoosi?
- anelma.v
Kylla toimii! Itse sain elamani takaisin raiteilleen hypnoterapian ansioista! En olisi koskaan tavannut aviomiestani, jos en olisi saanut itsetuntoani terveelle tasolle. Opin rakakastamaan ja kunnioittamaan itseani terapian myota, jolloin pystyin vastaanottamaan rakkautta. En voisi enempaa suositella hypnoterapiaa!! On vain loydettava hyva terapeutti, koska markkinoilla on myos terapeutikkoja, jotka eivat valttamatta ole kovin hyvia tyossaan.
Tarvitsisinkin nyt apua.. tai kaverini tarvii apua paniikkihairioonsa.Kavin oman terapiani ulkomailla, joten en tunne suomen terapikkoja ollenkaan... Pystyyko kukaan terapiassa kaynyt suosittelemaan hyvia hypnoterapeutteja turun seudulta?
Kiitos jo etukateen! Hyvaa kevaan odotusta sinne suomeen! - ei-venkula
ahaa jokin Turun terapeutti mainostaa nyt itseään. Nyt kyseinen avun saaja (siis terapeutti) pian kertoo jostakin terapeutista (siis itsestään), että siltä terapeutilta sain avun.
Aika venkuloita kun on
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823193
- 922905
- 532162
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201605Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..61379- 151369
- 191354
Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131321Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein141317Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin351285