Hypnoosi ei kiinnosta

Wuntsaaja

ja se johtuu siitä, että esim. Suomessa ei ole tällä hetkellä karismaattista pesoonaa, joka pitäisi esim. lavahypnoosia. Myöskään telkusta ei tule lavahypnoosiesityksiä nykyään- Joskus oli Paul MC Englannista, mutta nyt ei mitään. Vaikka tieteellisporukka tuomitsee lavahypnoosiin, mutta totuus on kuitenkin, että taannoin Oliwer teki hypnoosin tunnetuksi.

3

473

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ehhhhhhhh

      No, omapahan on mielipiteesi, mutta toimiiko hypnoosi?

    • anelma.v

      Kylla toimii! Itse sain elamani takaisin raiteilleen hypnoterapian ansioista! En olisi koskaan tavannut aviomiestani, jos en olisi saanut itsetuntoani terveelle tasolle. Opin rakakastamaan ja kunnioittamaan itseani terapian myota, jolloin pystyin vastaanottamaan rakkautta. En voisi enempaa suositella hypnoterapiaa!! On vain loydettava hyva terapeutti, koska markkinoilla on myos terapeutikkoja, jotka eivat valttamatta ole kovin hyvia tyossaan.

      Tarvitsisinkin nyt apua.. tai kaverini tarvii apua paniikkihairioonsa.Kavin oman terapiani ulkomailla, joten en tunne suomen terapikkoja ollenkaan... Pystyyko kukaan terapiassa kaynyt suosittelemaan hyvia hypnoterapeutteja turun seudulta?

      Kiitos jo etukateen! Hyvaa kevaan odotusta sinne suomeen!

    • ei-venkula

      ahaa jokin Turun terapeutti mainostaa nyt itseään. Nyt kyseinen avun saaja (siis terapeutti) pian kertoo jostakin terapeutista (siis itsestään), että siltä terapeutilta sain avun.
      Aika venkuloita kun on

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      16
      2346
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1261
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      897
    4. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      821
    5. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      134
      816
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      59
      797
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      766
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      725
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      161
      709
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      130
      673
    Aihe