Kertokaa
Koska paras hetki mennä Bankokiin
7
617
Vastaukset
- ei ei
mutta Bangkokiin kannattaa mennä marraskuu-huhtikuu....mutta avain käymään sillä ei kai kukaan täyspäinen sinne lomalle mene.
- ehdottomasti silloin
noin klo 13.00 niin välttää klo 16.00 ruuhkat.
- 14+8
Ehkä parhaat 12 kk vierailla.
Huomaa muuten ,että täällä kommentoi lähinnä pattaya ja/tai sitten 'ihanat hiekkarannat' ihmiset.
Harva tuntee kaupunkia.Käydään lähinnä temppelit,jokiristeily jne.
(vrt. stadissa suomenlinna,linnanmäki,kauppatori ja stokka jne)
p.s. ennenkuin kommentoit jotain ajattelematonta huomaa,että aloittaja kysymys koski kaupunkia nimeltä Bangkok. Ei sitä minne sinun mielestä Thaimaassa kannattaa mennä
- ja paskainen city
Vai BKK on ihannelomapaikkasi, 3 pvää riittää näkemään sen loiston ja kurjuuden...ja roskissa riitää ja kulkukoirissa....
- ei kilkukoiria
ei koirat lopu ja siihen on muuten hyvä syykin...sinä et näköjään sitä tiedä? Otappa selvää ja puhu sitten.
- sdsdsdsdsdsdvv
9.45 reikä reikä tasan
- krung thep
Aina!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18911345Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9310772Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356200Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1835006Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313486- 1723475
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402313Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3001872Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov71713Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161624