epäonnistui. Yrittivät tuomita Minna Kaupin tuuletukset. Useimmiten ovat kyllä onnistuneet. Varmoja vedätyksiä ovat: Ovatko naiset tasa-arvoisempia kuin miehet? Ovatko Romanian kerjäläiset köyhiä? Onko suomalainen ruoka pahaa? Olisiko meidän otettava kiintiöpakolaisia? Mutta nyt tuli huti. Emme ihan seinähulluja ole.
http://www.iltalehti.fi/urheilu/2011011112990846_ur.shtml
http://www.iltalehti.fi/urheilu/2011011112990846_ur.shtml
Vastaukset 3
Vanhimmat
oli samaa, muitten lehtien päätoimittajien kanssa sovittua, kun muutkin, ulkonäköön viittaavat "uutiset".
Vain Suomalaisuus mainitaan, ja jos Suomalainen on vähän eloisampi ja kauniimpi tehdään siitä Lööppi.
Minna on palkintonsa ansainnut ja tuulettaa saa miten haluaa, kunhan kainalot on ajettu.
H.
valtavaa kielteistä palautta luistelija neitosemme Kiira Korpi. Jopa hänen kaunis ja siro olemuksensa on ollut syy näihin lööppeihin. Kun iskä on jääkiekkovalmentaja niin jopa sopimuksilla vihjailtiin voitot saavuttaneensa. Iltapäivälehdet alkavat olla jo pahempia kuin Seiska ja Hymy....pelkkää roskaa.
Kaupin Minna on myös kaunis eikä katsele varpaitaan vaan antaa arvoa osaamiselleen , iloiten siitä. Näinhän ei kateudesta kuolaavien mielestä saisi tehdä. Parempi kuin vain olisi hymyillyt silleen viehkosti, katse maahan luotuna, jopa olisi kehuja saanut!
Hän on palkintonsa ansainnut. Suunnistus on kivaa mutta rankkaa!