Nipasen laskettelurinteet

Osaako joku sanoa, onko Nilsiässä ollut joskus toinen laskettelukeskus. Muistan joskus lukeneeni Nipasen seudulla (Tahkolta kohti Nilsiän keskustaa) olleesta laskettelukeskuksesta.
48357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ai onko Nilsiässä ollut joskus laskettelukeskus? ei monikaan laske Tahkoa sellaiseksi.

Äänestä

Näin on ollut joskus -83 aineskin oli kun siellä kävin oli pienempi paikka kun silloin tahko nyt tahko suuri kun mikä

Äänestä

Kyllä se Nipanen oli ennen Tahkoa. Sijaitsee muutama kilometri Tahkolta Nilsiään eli se risteys, mistä käännytään Golden Resortille niin vastapuolella tietä on Tahko Safarin tilat. Sitä tietä nousee ylös niin pääsee vanhan keskuksen ala-asemalle.

Äänestä

Muistan itsekin siellä olleeni muutaman päivän 80-luvulla. Yövyttiin jonkinlaisessa majatalossa, oli kiva paikka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laskettelun ystävä kirjoitti:

Osaako joku sanoa, onko Nilsiässä ollut joskus toinen laskettelukeskus. Muistan joskus lukeneeni Nipasen seudulla (Tahkolta kohti Nilsiän keskustaa) olleesta laskettelukeskuksesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu