tyttö 10pv ja kuuluu vahva maiskautus rintaruokinnassa ... voisi kuvitella etta siina menee myos ilmaa sisaan ja vatsavaivat taattu!? isoveljilla ei vastaavaa tyylia ole ollut. tytto kylla tuntuu osaavan imea eli syntymapaino 3650g ja eilen neuvolan tati kavi punnitsemassa 4200g.
onko jollain kokemusta tammoisesta maiskautuksesta ... tyyliin isoveljet kuulee unen lapi kuinka pikkusisko maiskuttelee =)
maiskuttelu
4
700
Vastaukset
- Tuttavan..
vauvalla kuului maiskutus-ääni imetyksessä, mutta vain toisesta rinnasta syödessä. Hänellä oli myös lapsi ennestään, joten tiesi, että ote ym. oli ihan oikeita. Hyvin kasvoi koko imetyksen ajan (6kk) eikä siitä ollut muutenkaan mitään haittaa.
- minulla myös...
Minulla myös tyttö ihan pienenä maiskutti, mutta se sitten jossain vaiheessa jäi pois. Tyttö ollut heti alusta alkaen hyvä imemään, eikä tästä maiskuttelusta ole mitään haittaa ollut muutenkaan. Jos vauva syö hyvin niin ei kannate ruveta säätämään..antaa maiskutella vaan:)
- giiirrt
Ei pitäis kuulua maiskutusta, jos imuote on hyvä.
- äääääää
Mulla viides vauveli maiskuttelee. Johtuu siitä että rinnat ovat välillä niin täynnä ettei saa kunnon imuotetta. Auttaa kun painaa varovasti nännin läheltä niin että vauva saa paremman otteen, varsinkin jos täysi rinta painaa sieraimet tukkoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380