Milloin se loppuu/edes vähenee ? Poika 6 kk, kaksi hammasta ja kuolaa lammikoittain. Käytössä ruokalaput, ym, mutta silti saa kolme kertaa päivässä vaihtaa paitaa pelkän kuolaamisen takia. Tiedän, mitätön murhe isompien rinnalla, mutta alkaa ottamaan pannuun jatkuva pyyhkiminen.
Kuolaus
kuolaa
3260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
aina kun tekee hampaita. Pojalla ikää 1v 2kk ja kuolaa valuu lattioille, kun poskihampaat puhkeavat. Jotta kuolaaminen loppuu kun kaikki hampaat ovat puhjenneet, eli n. 3 vuoden ikään mennessä.
Meillä kuolaus alkoi siinä 2kk tietämillä ja ehkä 10-11kk tienoilla on vähentynyt niin, että voi olla vaikka koko päivän sama paita päällä. Tosin hampaita on suussa vasta neljä (tuli 8kk ja 9kk iässä), eli luultavasti sitä kuolaa on vielä luvassa.
vastauksista. Meilläkin kuolaus alkoi noin parikuukautisena, ja on ollut aivan tauotonta siitä asti...eli jos hyvin käy pari kk vielä, ja pahimassa tapauksessa pari vuotta :). Esikoinen ei kuolannut yhtään, ja tämä nuorempi sitten hänenkin edestään. Taas kerran ihmettelee, miten samojen geenien risteytykset voivat olla niin totaalisen erilaisia, niin fyysisesti, kuin mentaalipuolellakin ;)