Onko kellään kokemuksia luontaistuotteiden vaikutuksista korkeaan kolesteroliin? Monta tuotetta on markkinoilla, mutta mitä suosittelisitte? Miehen kolesterolitasot on korkealla ja reseptilääkkeet aiheuttavat kaikenlaisia ikäviä sivuvaikutuksia, monta eri lääkettä on jo kokeiltu. Ruokavaliokaan ei näytä auttavan kuin vähän.
Kolesteroli alas
Viola
3895
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kalaöljyssä on elimistölle välttämättömiä rasvahappoja, joilla on todella paljon hyviä vaikutuksia. Yksi niistä on veren kolesteroli- ja triglyseriditasojen pitäminen hyvänä.
Omat ja sisareni arvot paranivat alkaessani käyttää Herbalifen kalaöljyä (kalan lihasta, ei maksasta tehtyä). Äitimme taas oli juuri saanut kolesterolilääkityksen kun aloitti myös kalaöljyn käytön. Hänellä arvot putosivat niin, että yhdessä lääkärin kanssa sopivat lääkkeiden pois jättämisen, mikä on erittäin harvinaista. Lääkärikin sanoi, että kun ne määrätään, niin kyllä se yleensä tarkoittaa elinikäistä käyttöä. Nyt arvot ovat pysyneet hyvinä juuri kalaöljyn ansiosta.
Kolestrolin laskemiseksi on monia eri tuotteita ja niistä voisin mainita esim.Omega 7,-tyrniöljykapselit,Ben Goji Cool-punariisivalmisteen sekä Gi Trim naturel- kaurakuituvalmisteen, kokeile!
Lusikallinen pellavarouhetta aamupuuron sekaan, kannattaa kokeilla, lisäksi saat kuituja.