Hyvin meni

Rymy-Topi

Taannoin kyselin tällä palstalla, minkälaiset putkat Ponta Delgadassa on. Tuli käytyä ja kokematta jäi; ravintolassa hajosi ikkuna ja pari tuolia/pöytää. Poliisit tulivat paikalle ja kuskasivat hotelliin. Tarjosin fyrkkaa muttei kelvannut.

Seuraavana aamuna menin takaisin ravintolaan pahoittelemaan tilannetta. Muodollisen korvauksen jälkeen porukallemme tarjoiltiin jopa ilmaiset drinkit.

Jos hörhöily kiinnostaa, niin se on Ponta Delgada. Lapsiperheille ja raittiille ihmisille - ruotsalaisia, saksalaisia, suomalaisia brittiläisiä - känniseurueita kammoksuville löytyy kyllä parempiakin paikkoja tältä kauniilta saarelta. Voi vuokrata vaikka bemarin ja yrittää olla osumatta lehmään.

1

432

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eläkemummo

      Mitä järkeä on lähteä jonnekin kauniille saarelle räyhäämään? Sen voi tehdä kotonakin.
      Mutta oman tyhmyytensä siinä vain osoittaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      196
      1523
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1278
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      52
      1042
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      72
      955
    5. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      52
      873
    6. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      58
      873
    7. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      840
    8. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      102
      824
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      820
    10. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      42
      804
    Aihe