Olen 11-vuotiaasta asti (eli melkein 20 vuotta) kulkenut saman naispuolisen silmälääkärin vastaanotolla Seinäjoella. Edellisestä käynnistä on nyt reilut 4 vuotta ja olisi varmaan syytä käydä taas uudelleen, kun tuolloin hommaamani lasit (tai itse asiassa kahdet) alkavat tulla tiensä päähän. Aikaisemman käynnin aikoihin lääkärini otti vastaan siinä Instrussa, joka Seinäjoelta lakkautettiin (Anttilan lähellä). Nyt en löydä enää hänelle muuta vastaanottoa kuin Seinäjoen lääkäritalolla olevan. Kyseessä on sen verran hyväksi tiedetty lääkäri, että hänelle oli jo edellisen käynnin aikoihin vaikea saada aikaa, ja tuolloin jäinkin siihen ymmärrykseen, että pääsin tarkastukseen koska olin käynyt hänellä aiemminkin (ei enää ottanut ns. uusia asiakkaita). En ole hirveän halukas vaihtamaan lääkäriä, mutta ei kai se auta, kun kerran ei tahdo vastaanottopaikoista tietoja löytyä :( Lääkäritalolle en haluaisi mennä, siellä tämän ihmisen varmasti työllistävät ns. "oikeasti sairaat" (omalla kohdallani kyseessä olisi kuitenkin verrattaen normitarkastus).
ELI: Suositelkaa Seinäjoen alueelta hyvää silmälääkäriä, joka ottaa vastaan jonkin optikkoliikkeen tiloissa (ei väliä minkä).
Hyvä silmälääkäri Seinäjoen alueelta
sokkoo
0
4958
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482483
- 1801718
- 921588
- 691543
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6935- 80924
- 68871
- 59835
- 61808
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes176800