Onko kellään kokemusta kyseisestä hotellista??? Kaikki asiaan liityvä tieto otetaan kiitollisena vastaan!
Oasis Beach Resort, Negombo
5
887
Vastaukset
- seller1
Olimme joulukuun lopussa Negombossa. Eri hotellissa tosin, mutta tuttavamme asuivat kyseisessä hotellissa. Oasiksessa todella hyvä palvelu, mutta se ei korvaa kaikkea. Huoneisiin kuului yöllä päätien melu todella selvästi, ruoka ei ollut kovinkaan hyvää, huoneissa oli torakoita yms, uima-allasta ei puhdistettu, vaan lisättiin vain klooria--> sen pohjaa ei enää edes näkynyt, hotellin edustalla rannalla ei ollut aurinkotuoleja.. YMS.. Tässä meidän mielipide.. Eräs suomalainen perhe, jonka kanssa juttelimme oli Hotel Sunset Beachissa, joka on saman hintaluokan hotelli, mutta meille jäi tästä HUOMATTAVASTI parempi kuva. Itse olimme Jetwing Beachissa.
- A40
Moi!
Olemme lähdössä saman ketjun hotelliin 7.2.2011, Jetwing Sea:in. Olisi kiva tietää mitä tykkäsitte teidän hotellista. Löytyikö tuliaisia, ihania ravintoloita, söivätkö itikat pahasti ym.? - ------------
Kiitokset seller1 vastauksestasi. Löytyisikös joltakulta vielä lisää tietoja kyseisestä hotellista & Negombosta?
- Tee123
sama juttu, oasis beach resort varattuna, ei vielä maksettu. Tripadvisorista IGO:sta luin muiden kansallisuuksien kokemuksia hotellista. Hinta/laatu suhteeseen oltiin tyytyväisiä. Erityisesti ravintolaa ja sen kalaruokia kehuttiin kovasti. Näiden perusteella tullen varaamaan ko hotellin (halpa,kuuluu puolihoito,rannalla) ja sen tilavamman huoneen (jääkaappi ehdoton). Meillä ,2 hlöä, suunnitteilla 3vkon reissu,jonka aikana tarkoitus myös kiertää saarta.
Hotelli on halpa ja hyvällä paikalla. Milloin olette reissussa? - massu2
Olimme Sri Lankalla maaliskuun alussa kyseisessä hotellissa.Kolmas kerros ,merinäkymällä ja se jääkaappi, arska paistoi kokopäivän terassin puolelle.Ravintolan antimet illallisen osalta hyvät ,aamiainen hyvin valinnaltaan niukka. Ainut harmi oli paikallisten baarien musiikki -melu öisin.(korvatulpat).
Ystävällinen palvelu,rannalla vain 3 sitkeää sarongin tarjoajaa. Katamaraani-isäntä hieman epätarkka seilauksen hinnassa, kannattaa sopia hinta ja vaikka maksaa etukäteen ettei tule nollavirheitä( ehe ehe).
Käytimme Kandyn ja Columbon retkiin Brian-nimistä opasta/kuljettajaa.Häneen olimme tyytyväisiä. Negombostakin löytyi paikallisia vaate/kenkä liikeitä. Koruja joita ostimme on täällä kotisuomessa käytetty arviossa ja ehtaa on.
Mielestäni hyvä ns tukipaikaksi jos haluaa liikkua ja viipyä paikallaan.Ihmiset ystävällisen uteliaita ja aidon oloisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191642
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991478Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy36884Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29849Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38791Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50766Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56718Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43718Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37710Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37673