Olipas kirpeäpakkanen kun käväsin lenkillä aamutuimaan,-27 astetta.Ihmettelin siinä sitten kun noita ilmalämpöpumppuja eräät haukkuu ettei ne lämmitä -15 pakkasen jälkeen juurikaan.
No meidän pumppu joka on daikin sarara ururu lämmittää -27 asteessa ei yhtään patteria päälle kytketty.Näköjään riippuu pumpunlaadusta.
Nyt kuitenkin laitoin pumpun kiini ja loihdin kahteen takkaan varaviin tulet jotka jotka hiukan rätisevät.
Kuinkas muilla menee vai onko kankkunen?
No meidän pumppu joka on daikin sarara ururu lämmittää -27 asteessa ei yhtään patteria päälle kytketty.Näköjään riippuu pumpunlaadusta.
Nyt kuitenkin laitoin pumpun kiini ja loihdin kahteen takkaan varaviin tulet jotka jotka hiukan rätisevät.
Kuinkas muilla menee vai onko kankkunen?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Muistathan kirjoitusvirhehemmo maksaa kaikesta huolimatta kuitenkin vuokrasi?
Muuten Läski laittaa päälle häädön, kantaa vähät kamasi pikkuruisesta vuokraneukkukuutiosta pihalle, menee luottotietiedot ja vihainen Läski laittaa vielä voudin perään.
Sitten et saa enää laisinkaan asuntoa.
Vuokralaisen tärkein velvollisuus on vuokran maksu!
Maksaisin jos olisi mitä maksaa.
Valitettavasti joudun tiputtamaan sut maanpinnalle katkerine toive ajatteluinesi.
Koska olet sisäistänyt itse vuokran maksu velvollisuuden niin hoida se säntillisesti.
Teillä eräillä on kitkerän kateelisen kuulostavaa sävyä ettekä itsestänne juuri kerro vaan puututte toisten asioihin,kun kumminkaan sinusta ei ole neuvoja antamaan käytännön asioissa.
Esim:ryysyistä rikkauksiin.
Ai niin onko kankkunen?
Voisin sulle vuokrata toisen taloistani tuoksi ajaksi kaikilla herkuilla.Tällä hetkellä on varattu toukokuun loppuun asti mutta tee varaus ajoissa, parhaat viedään jo päältä.Jossa on uimarannat ja kalastus kosket vierellä.
Toki se maksaa mutta onhan sulla millä mällätä.
Joudun muuttamaan asunnosta rempan vuoksi kesä- ja heinäkuuksi pois ja meinaan pitää sen ajan kesälomaa.
Voisit laittaa speksit ja yhteystiedot .
..kainuussa tai itärajalla päin? Ei muuten mutta tuosta pakkaslukemasta ja koskista arvelin että voisi olla.
Jospa laitat itse yhteystietosi niin palataan astialle.
Juhannus viikko on kalliimpi,tai sitten kesä-hein-elokuu nipussa.
Sitten hahahahahkaverille viesti et taida olla kovin tarkkaavainen aamulla oli uudellamaalla yli -27 astetta.
Ja sitten päättelit koskista no,enhän minä asu sielä,sielähän on nyt vuokralainen.
Yleensä vuokranantajat kertovat auliisti kohteesta vuokran kera, kun kerran sitä haluavat vuokrata.
Kukapa sitä olisi kiinnostunut asunnoista, josta ei ole minkään näköistä tietoa?
"Vuokraa multa asunto Tuupovaaran Öllölön kylästä. Lähetä yhteystiedot"
Kirjoitusvirhehemmo ressukan asunnot ovat aivan samaa sarjaa kuin sen 1000 € setelit kukkarossa: Sairaan pölvästin mielikuvituksen tuotetta.
Ihmeellisintä on se, että Lukilukin on pakko aivan kertoa satuja, kun se niin häpeää vuokralla asumistaan vielä ikämiehenä ;-)