Intruder 800 M ja C sarjan erot

KSallinen

Olen hankkimassa ensipyöräksi vm2007 intruderia 800 kuutioista nimenomaan. En ole löytänyt vastausta siihen mitä eroa on M ja C sarjalaisilla.

Mitä yleensä olette mieltä ko, pyörän hankkimisesta ensimmäiseksi pärräksi?

5

1411

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lc

      käy intruderclub finland sivuilla

    • LPV-71

      Moottori ja runko on samat. Ulkonäyllisesti c on "rötkö custom" ja M sportti custon. Eroina on c:ssä pinna vanteet, erilainen ohjaintanko, erilaiset penkit ja mittarit. Tangosta johtuen hiukan erilainen istuma asento. Itsellä on M800 ja ensipyöränä oli Crag Star 650. Tuo M800 on helpompi käsitellä kuin Drag Star, eli M800:n painavahkon näköinen ulkonäkö hämää. Minun mielestä se siis käy aloitelijalle ja myön naiselle mainiosti.

    • PuSE

      Mä olen omallani (2007) ehtinyt ajella 13000 km ja olen ollut tyytyväinen.

      Hyvä ajettava niin maantiellä kuin kaupungissakin, kehuivat ominaisuuksia jenkkien testeissäkin.
      Tekniikka on osoittautunut toimivaksi, ei ole ollut vikoja. Konehan on ruisku ja hyväksyy speksien mukaan nämä uudet bensiinilaadutkin mukisematta.

      Vanhoihin verrattuna mukavaa on myös se että se mikä pakoputkesta tulee ei juuri haise, joten vaatteetkin pysyvät raikkaina eikä olo ole kuten vanhan Jawan jäljiltä.

      Tosin ne vanhat kaasarimiehet väittää vanhojen pyörien savumerkkien perusteella tuntevansa kymmenenkin kilsan päästä kuka siitä on mennyt ja tietää mistä kaverin löytää....

      • jokumuusit

        Jos ajelet konetiellä tai muuten vaan matkaa niin älä osta,itsellä ollut kans C-jaM-malli,noissa ruiskupeleissä
        meinaa tuli pidempi tupakkitauko konetien jälkeen,ilmeisesti ominaisuus kun sama "vika" oli molemmissa malleissa.


      • PuSe
        jokumuusit kirjoitti:

        Jos ajelet konetiellä tai muuten vaan matkaa niin älä osta,itsellä ollut kans C-jaM-malli,noissa ruiskupeleissä
        meinaa tuli pidempi tupakkitauko konetien jälkeen,ilmeisesti ominaisuus kun sama "vika" oli molemmissa malleissa.

        Muistan kanssa lukeneeni ilmeisesti jokumuusit -nimimerkin aikaisemmin kirjoittaman viestin tuosta asiasta joskus aikaisemmin.

        Ihmettelin sitä kun omassani ei ole koskaan ollut mitään vikaa käynnistymisessä oli moottori sitten kylmä tai kuuma. Kaasutinvehkeillä varustetuilla prätkillä tuota ominaisuutta/vikaa ennen vanhaan oli munkin pyörissä mutta ruiskuvehkeissä pitäisin kyllä jonkinlaisena vuotovikana.

        Itse en tosin kauheasti pyörääni ole rääkännyt ja motarillakin ajelen vain sitä lain sallimaa nopeutta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      373
      1707
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1256
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      133
      1245
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      150
      1152
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      25
      974
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      862
    7. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      59
      641
    8. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      634
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      113
      554
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      20
      533
    Aihe