HUOM! ei tarvitse ilmoitta volkkarin tekniikka sivua koska ne arvot on laboratorio eajoja mutta todellinen omistaja jos ilmoitaisi tieajossa ei kaupunkia tippaakaan kaikki ajo on 80km/H talvet ja kesä 100km/h ,kiitos.
Tartten työautoksi yksin matkaten n 140km pv ,aivan sama vaikka kylmä sillä osaan pukeutua kunhan matka tulee tehdyksi vakaasti ei poukkoillen kuin entisajan nissan micra. Yksi vaihto ehto on myös seat ibiza ja hyundai 20 dieseleitä kumpikin.
Aivan totta esitteiden ilmoitukset on eri kuin normi ajo lumisella tiellä.
1.2 TDI mitä kuluttaa ?
7
798
Vastaukset
- tietää se
todellinen kulutus,kun kuljettajat käskevät kulkuneuvoaan vähän eritavalla.Uskoisin kulutuksen olevan ajotavasta riippuen 3-4 lit./100 km.Vertaa tätä siihen koska ajan skoda1.8 d talodellisin maantiellä 90 km/h on 4.7-5.2 lit/100km ja vuoden keskikulutus oli viimevuonna 14,560 km/6.1/lit/100km.
- näin on
Tuo espanjassa valmistettu söy kaikki rahasi, älä vaan osta, mitään vw turboa.
- 6+11
tankkaus.comin tietokannan mukaan 10 pieniruokaisinta diesel-autoyksilöä ovat (12kk keskikulutus)
Audi A2: 3,27
Smart CDI: 3,65
Smart CDI: 4,15
Toyota Yaris 1.4: 4,16
VV Polo 1.6: 4,19
Skoda Octavia 1.6: 4,2
Skoda Octavia 1.9: 4,2
VV Polo 1.4: 4,25
BMW 318d: 4,29
Toyota Corolla 1.4: 4,37
Eli semmoiset 4 litraa on odotettavissa.- Polo11
Otsikossa kysytään 1.2 TDI kulutusta. Tuossa listalla ei ole yhtään 1.2 TDI:tä. Uskoisin tuolla pääsevän jopa alle 4 l/100 km keskikulutuksella.
Meikäläisen Polo 1.6 TDI Bluemotion technolocyn keskikulutus 1400 km matkalla 4.2 l/100 km tietokoneen mukaan. Totuus lienee 4.4 litran paikkeilla. Kyseessä 5.1 rekisteröity Polo. - ¨¨...¨¨
Polo11 kirjoitti:
Otsikossa kysytään 1.2 TDI kulutusta. Tuossa listalla ei ole yhtään 1.2 TDI:tä. Uskoisin tuolla pääsevän jopa alle 4 l/100 km keskikulutuksella.
Meikäläisen Polo 1.6 TDI Bluemotion technolocyn keskikulutus 1400 km matkalla 4.2 l/100 km tietokoneen mukaan. Totuus lienee 4.4 litran paikkeilla. Kyseessä 5.1 rekisteröity Polo.kun tarkastellaan 12kk jaksoa niin voit unohtaa alle nelosen kulutukset pololla.
- kiinnostaisi jos...
Polo11 kirjoitti:
Otsikossa kysytään 1.2 TDI kulutusta. Tuossa listalla ei ole yhtään 1.2 TDI:tä. Uskoisin tuolla pääsevän jopa alle 4 l/100 km keskikulutuksella.
Meikäläisen Polo 1.6 TDI Bluemotion technolocyn keskikulutus 1400 km matkalla 4.2 l/100 km tietokoneen mukaan. Totuus lienee 4.4 litran paikkeilla. Kyseessä 5.1 rekisteröity Polo.tankkaus.comista löytyy kyllä 1.2TDI kulutuksia, mutta ne ei vaan yllä top10 kulutukseen. Ylittää jopa luvatun kaupunkiajon kulutuksen, vaikka maantietä olisi tekstin mukaan puolet matkasta. Herää lähinnä kysymys, että onko kulutus käytännössä sama, kuin vaikka autoilla joissa luvattu kulutus on 4.2 litraa. Jos näin, niin vaikuttaa oleellisesti paljon ajavan päätökseen auton valinnasta.
- sitten ajelee
kiinnostaisi jos... kirjoitti:
tankkaus.comista löytyy kyllä 1.2TDI kulutuksia, mutta ne ei vaan yllä top10 kulutukseen. Ylittää jopa luvatun kaupunkiajon kulutuksen, vaikka maantietä olisi tekstin mukaan puolet matkasta. Herää lähinnä kysymys, että onko kulutus käytännössä sama, kuin vaikka autoilla joissa luvattu kulutus on 4.2 litraa. Jos näin, niin vaikuttaa oleellisesti paljon ajavan päätökseen auton valinnasta.
muutaman sata km ja sitten tankille näinkun teet muutaman kerran niin saat laskutoimituksella tiedon paljoko kuluttaa satasella.Tietohan ei ole laboratorion tarkka mutta ei se montakaan desiä heitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2609750K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1785503Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1565119PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *694790- 1992325
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122209Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3011826- 901537
- 211471
- 411113