http://www.espoo.fi/hankkeet/?Path=1;28;29;1047;1098;51384;115460
Kartta ja vähän tietoa koirapuistosta. Tuntuu, ettei siellä käy oikein koiria vaikka täällä Kauklahdessa on todella paljon koiria.
Toivottavasti koiraihmiset levittäisivät sanaa niin saisi meidänkin koirat tuonne kavereita :)
Kauklahden koirapuisto!
10
3272
Vastaukset
- Teretörö
Mä en ees tienny et Kauklahdessa on koirapuisto :D Tosin ite asun reilusti junaradan toisella puolella, nii ei tuu tuolla suunnalla kyl kauheesti ulkoiltuu koiran kanssa..
- KoirallinenX2
Mäkään en tiennyt että sielläki on puisto! Täytyypä käydä katsastamassa.. Jos talvilomalla tekisi kierroksen jokaisessa puistossa mitä Espoosta löytyy:D
- kauklahti(::
On jo piirrustukset valmiina, siis kaupungilla. Tulevat lähelle kehä 3:sta, sen "uuden" jalkapallokentän viereen pellolle.
Saa nähdä milloin valmistuu! - Teretörö
kauklahti(:: kirjoitti:
On jo piirrustukset valmiina, siis kaupungilla. Tulevat lähelle kehä 3:sta, sen "uuden" jalkapallokentän viereen pellolle.
Saa nähdä milloin valmistuu!Joo, eiks siitä toisesta koirapuistosta ollu piirrustukset ja suunnitelmat valmiina jo sillon asuntomessu vuonna, eli -06 :D Eikä oo kyl muutenkaan sen pellolle tulevan asuinalueen rakentaminen kauheesti edistyny...
- tupuli07
Miten, onko siellä pienten puolella käyttäjiä minkä verran. Kävimme katsomassa muutamia viikkoja sitten, mutta sinne johti melko hankalakulkuinen kapeahko polku, ja lunta oli ihan liikaa. Varmaan kesällä ihan kiva puisto. Käykö pienten puolella porukkaa?
- niinmissä?
Ei tuolla mitään karttaa ole?
- Digger
Hei,tänään käytiin puistossa ja mukavaa oli..hieno koirapuisto mutta liian vähän kävijöitä..jos joku lukee tämän niin koitetaan tsempata ja tavata lauantaina puolelta päivin..niin isot kuin pienetkin=)
- uusi3
Heippa! Olisi todella kiva näin kesällä olla koirapuistossa samaan aikaan muiden kanssa. Itselläni on sheltti, ja vasta muutama päivä sitten sain kuulla toiselta koiranulkoiluttajalta tästä koirapuistosta. Jään seuraamaan tätä keskustelua, jos jotkut vakkarikävijät vaikka haluaisivat kertoa, mihin aikaan yleensä paikalla olevat :)
- Kamalakokemus
Varoitan. Siellä myös käy todella vihainen mies(monen koiransa kera) suuttui turhasta (en halunnut hänen koiriaan samaan aikaan omani kanssa, kysyin kumpi menee kummalle puolelle, kun pieniäkään ei näkynyt, joten olisin itsekin hyvin voinut pienten puolta käyttää) haukkui lehmäksi, huoraksi, sanoi ottavansa liivit ensi kerralla mukaan ja sitten sattuu.. Ja kurvasi pois paikalta. Enää en uskalla 21.00jälkeen illalla ainakaan mennä sinne..
- Anonyymi
Onko siellä jo koira puosto
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos4506486Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1763860Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1082506Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit251989Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko1281382Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751285- 671134
- 631085
Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te771039- 441003