Kuvitteellisen tietenkin. Asuisin kissan kanssa 40 m² omakotitalossa Petäjävedellä keskellä ei mitään. (Mitä pienempi, sen kodikkaampi, mitä syrjämessä, sen parempi. Autona olisi Renault Laguna Authentique 2002. (Eli nykyinen) Myöhemmin Subaru Impreza WRX Sti Racing tai uusin Renault Laguna jos mää oikein kunnolla ihastun siihen. Ammattina olisi xxxxasentaja, jääköön se ammattikoulunopettaja, en mää kumminkaan tykkäis siitä (Vaikka nautin opettamisesta). Eläminen olisi tyyliin arkena töihin, kotia, perjantaina kauppaan, illalla elokuva, lauantaina sauna ja alkoholia maltillisesti ja sikari ja elokuva. Jne. Kesällä mökille Kangasniemelle siellä puutöitä ja uimista ja makkaran grillausta. Ja koska olen nykyajan nuori. niin pelaamista. Jouluna vanhempien luokse tai toistepäin siihen asti kunnes "sniis" sitten veljen luokse tai toistepäin, jos ei niin kotona tai mökillä joulu yksin. Kissalle kaveri heti kun on tavarat kasassa.
Ikä 19, mies. Viimeistä vuotta ammattikoulussa.
Rakentakaa tekin oma. Realistininen pitää olla tietenkin.
Ikä 19, mies. Viimeistä vuotta ammattikoulussa.
Rakentakaa tekin oma. Realistininen pitää olla tietenkin.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kouluttaudun, että saan jotain paskaduunia täältä ja rahaa kasaa. Elän säästellen jotain vuoden ja sitten kiertelemään maailmaa. Välillä jossain duunia ja jos on mukava paikka, voi vaikka asua jonkun aikaa.
Sitten kun tulee ikävä suomea/rahat loppuu niin takaisin. Vuokraa uuden kämpän ja duunia.
Tutustuisin uusiin kulttuureihin ja saisi kokemuksia...
Noh, saahan sitä haaveilla. Luultavasti hankin pienen omakotitalon, koiran ja perheen. Elän täällä 70 vuotta ja teen rahaa suuryrityksille ja valtiolle.
Ps
Tutustukaa rastafariin
Perheeseen vois kuulu minä vaimo muutama lapsi ja koira, asuttas omakotitalossa jossain laitakaupungissa. tai mulle kävis myös maaseutu ja siellä mulla vois olla oma autotalli/paja jossa pystyis tekeen kaikkia auto-projekteja. Autona mulla ois joku farkku mersu vw tai volvo, harraste autona jokin vanha jenkki. ja vanhat volvotkin käy!! vaimo vois olla semmonen joka tykkäis heposista ja silleen, sillä ois sielä maalla jos siellä asuis niin heposia ja semmottiii. se mun vaimo ois semmonen blondi, mua 4v nuorempi. Minun ammatti ois levyseppä/hitsaaja/koneistaja
Mikset samantien hommaisi talviasuttavaa kesämökkiä / vanhaa maatilaa järven rannalta niin lähtisi yksi huollettava mökki suunnitelmasta pois? Semmoiset autioituneet maatilat ei paljon maksa ja niissä on tarvittaessa tilaakin, jos vaikka haluaa ruveta touhuamaan jotain. Silti voi elellä vain siinä alakerran tupakeittiössä ettei tartte koko taloa lämmittää. Tarvittaessa mahtuu se veli perheineen yökylään.
Mitä autoihin tulee niin osta tojota.
Kokemusta relluista on.
ei kaksi mökkiä, vaan toinen olisi asuntoni kesät talvet. Pieni riittää minulle. Yhdelle henkilölle ja kahdelle kissalle ei tartte paljoa