Eläinaktivistit!

Hammas hampaasta

Minusta ei ole vastusta mäelle, mutta toivonpa todella, että joku eläinaktivisti kävisi vähän näyttämässä hänelle, että miltä siitä kissasta mahtoi tuntua. Sehän olisi taidetta, ei siinä olisi mitään väärää. Missähän moinen mäki asustaa? Luulisi olevan hankalat oltavat, minä ainakin sylkisin päälle jos vastaan tulisi.

7

762

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taiteilija

      Ihan näin ystävällisenä vihjeenä, mäki on ainut tietämäni bodaava kuvataiteilija. Käsittääkseni tehnyt sitä aika pitkään ja aika ahkerasti.

      Se kannattaa vaan muistaa kun päällesylkemishalu iskee.

      • masa

        rään voi laittaa taipuisaan lusikkaan
        ja ampua räkä kaukaa mäen päälle
        ja juosta karkuun.


      • lakimies

        Mies joka tappaa kissan ja runkkaa päälle....

        Tervetuloa juokse kohti nyrkkiäni...

        Tyyppi on mikki-hiiri eikä mies.

        Poika joka ansaitsisi opetuksen.....


      • taiteilija
        lakimies kirjoitti:

        Mies joka tappaa kissan ja runkkaa päälle....

        Tervetuloa juokse kohti nyrkkiäni...

        Tyyppi on mikki-hiiri eikä mies.

        Poika joka ansaitsisi opetuksen.....

        No ilmoittele miten projektisi edistyy. Mäki liikkuu ainakin erilaisissa isommissa avajaisissa. Niissä kun kyttäät, niin etköhän pääse kohtaamaan idolisi joskus.

        Vai oletko sinä niitä uhoavia aktivistejä?

        Mitä hyvää uskot projektillasi saavuttavasi?

        Mäki ainakin saa taas lisää julkisuutta.


    • y-t

      ehkä se teemu teki sen videon pätkän juuri sen takia että tuollaisia ihmisiä kun sinä olet olemassa...

      kuulostat tyypilliseltä tekopyhältä aktivisti nuorelta, jolla on ylevät tavoitteet, mutta ei tippaakaan myötätuntoa ei samaistumiskykyä.

      teemu on ihminen, ja kärsinyt teostaan rangaituksen. eikö meillä kaikilla ole opetuksen saatuamme toinen mahdollisuus.

      mutta sinä oletkin suvaitseematon, ja jatkat sumeilematta panetteluasi, koska olet niin hirvittävän sivistynyt ihminen ..|..

      • susse

        Käykö rahallinen rangaistus moraalisesta opetuksesta? Minusta ei,se ei opeta, yhteisön halveksunta taas käy, minkä Mäki onkin saanut päälleen. Onko herra oppinut virheistään? Ei tietoa sillä en kuulu lähipiiriin etkä taida kuulua sinäkään. Näitä spekulaatioita voi esittää suuntaan jos toiseen.

        Eli kun puhutaan rangaistuksesta niin kyllä se Mäellekin on ollut kuin itikanpiston rapsutus. Kannattavaa. Toivottavasti elämänkoulu on opettanut paremmin. On kipeää olla halveksittu.


      • ukyuk

        syvennypä asiaan ennenkuin puhut. teemu ei ole oppinut mitään, ihan hiljattain televisiohaastattelussa sanoi voivansa hyvimkin toteuttaa saman uudelleen. Myötätuntoa löytyy kyllä, niille jotka sen ansaitsevat. Enkä tiewtääkseni ole panetellut ketään, toistanut vain julkisessa levityksessä olleita faktoja. Itse lienet niitä, joiden takia Suomessa ei raiskauksestakaan saa kuin pienen sakon, onhan rikollisia ymmärrettävä? Jatka ihmeessä samaan malliin, kunnes osuu omalle kohdalle ja alat ymmärtää asioita, pumpulissa kasvanut tekopyhä ymmärtäjä. Olethan toki niiiin empaattinen ja sivistynyt. Sekö parantaa maailman, kun rikollisia loputtomiin ymmärretään?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      89
      2523
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1413
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      933
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      105
      804
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      800
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      783
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      716
    Aihe