Taas kansaa pelotellaan johdetaan harhaan, ( vaalit tulossa, huom !!! ).
-----------Samaan aikaan ahneet talousrikolliset tekee todellisia rikoksia politkkojen avustuksella.
Mutta kansalle vaahdotaan jostain mp poikien hupijärjestöstä !
----------- tämän harhaanjohtamisen sijaan tulisi nyt vakavasti puhua vapaamuurareista ja kokoomus-kepu-rkp - lahjonnasta.
-----------Tulee puhua tiura-linden-kanki kaikkonen- vanhanen moraalista !!!!!
-----------Ja Paikallisesti esim. kylpylä-hotellin ilmaisesta tontista....
-----------Samaan aikaan ahneet talousrikolliset tekee todellisia rikoksia politkkojen avustuksella.
Mutta kansalle vaahdotaan jostain mp poikien hupijärjestöstä !
----------- tämän harhaanjohtamisen sijaan tulisi nyt vakavasti puhua vapaamuurareista ja kokoomus-kepu-rkp - lahjonnasta.
-----------Tulee puhua tiura-linden-kanki kaikkonen- vanhanen moraalista !!!!!
-----------Ja Paikallisesti esim. kylpylä-hotellin ilmaisesta tontista....
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ole hiljaa ja syötä niitä sorsakavereitasi.
Muista lääkkeet.
Ain , kun yritetäään todeta niistä perkeleistä JOTAIN, alkaa tää mylly: todelliset rikolliset on muualla--jne muuta paskaa.
Annetaan kuvaa että nää turrikat vain pyöriä rakentelee ja pahat politiikot kateuksissan kiusaa jnen jene jene
Silti: Näiden turrikoiden toiminta on väklivaltaa ja kiristykseen pohjaavaa. Ne oikoo lakeja omalla tavallaan.
Ja saatana: ne on rikollisia.
Yhteinen uhka täytyy ennen vaaleja keksiä ja sitten koti-uskonto-isänmaa ratkaisee ongelmat. Toimitaan valtaa pitävän loisluokan eduksi.
Vapaamuurarit ja kokoomus ovat suomen peräsuolisyöpä !
ole hiljaa sorsanrääkkääjä!
Kaukaan päästöt voi unohtaa !!!
Kun Onhan meillä syyllisiä moottoripyöräilijöitä, hyi hyi, hyi !!
Miksi poliis ei ratsaa kaukaalla ja tutki saimaan saastuttamista ( kaukas, piensaimaa, jne.. )
Olisi siis vakaviakin laiminlyöntejä ja rikoksia tutkittaviksi
- mutta rahako ratkaisee vai voitelu ? Moraali ???
Kansaa tosiaan huijjataan taas kerran.
Kyllä tämä on taas sellainen tehty "yhteinen uhka". Joka on nostettu esiin.Nyt ennen vaaleja.
Tällätavoin ei oikeisiin ongelmiin, esim tulonjaon vääristymiseen, työttömyyteen, tarvitse ottaa kantaa.
Voidaan vaan puhua mp miesten uhkasta. Kansalle tarjotaan viihdeuhkaa.
Kansa on niin tyhmää, että niille riitää pienemmät ja rajatut uhkat. isot tärkeät asiat voi sitten unohtaa. Ja näin politikot ja etujärjestöt jatkaa raakaa kuormasta syöntiään. Ahneudelle ei tehdä mitään.
- tämä näytelmä on toistunut usein ennenkin, ennen vaaleja !
Jopa alueuutisissa mainittiin, että jengien välillä on riitaa --- hui hui, mikä pelon aihe !
Samoin on tarjottu uutisviihdettä, homokeskustelua ja muuta skeidaa, jotta ei todellisista ongelmista puhuttaisi.
Tosiasiassa Suomessa on asiat perseellään, on vakava massa-työttömyys, myös pakoloiset makaa jouten, työvoimaa haaskataan. Leipäjonot on arkipäivää.
Samaan aikaan mtk-ek ahneet siat ahnehtii rikkaiden tukia, vero-alea, asumiskeinottelun tukea, jotka maksetaan velkaantumalla ulkomaille.
Suomi on tällainen kokoomus-kepu-rkp-vihreä hölmölä. Jota ollaan päättäväisesti ajamassa konkurssiin.
- Maa velkaantuu vauhdillla. Rikkaiden edut tulee jo nyt liian kalliiksi, kun töitä ei kannata tehdä suomessa!! Tuotantoa menee ulkomaille. jne.. huono tilanne ! huono
- mp jengeistä se, että muuten ok, mutta toi metamfetamiinin ja muiden piristeiden myynti lapsille ja aikuisille on kansakunnalle haitaksi.
Saisi viina ja keskikalja riitää piristeeksi. Se nääs on turvallisempaa....
- ja noin yleensä on huvittavaa kun ihmisillä on joku formu, liivit, saipa merkki, rotary merkki, siis se on naurettavaa...lapsellista...
Tällä palstalla huutelee ja kiukuttelee se tavallinen peräkylän Timo, joka elää tylsää ja turvallista elämäänsä, tehden joka arkipäivä työvuoron 7-16 välillä. Turhautmista on helppo purkaa, niihin, jotka näkyvät
Oli kyseessä sitten Poliisi, Portsari, Sairaanhoitaja tai MP-Kerhon jäsen, niin spekulointi ja arvostelu on suorastaan murskaavaa
Prätkäjengit on taas otettu silmätikuiksi näin vaalien alla mutta kenen rehellisen, normaalistielävän taviksen elämään ne jengit vaikuttaa? Ei kenenkään. Huumepiireissä ym pyörivien ehkä mutta sehän nyt on harrastuksien varjopuolia, kun epämääräisiä touhuaa niin epämääräisiä tuttavuuksia tulee. Media vaan luo jengeistä mukamas julmetun pahan uhkan taviksille ja kansahan uskoo kaiken mitä mediassa sanotaan. Ja mediahan sanoo mitä käsketään, käskijöinä esim vapaamuurariveljet, hyvävelikaverit ym jotka visusti pitävät omat kähmintänsä ja kavalluksensa piilossa.
En kiellä etteikö prätkäjengit olisi jonkinsortin uhka mutta heidän avullaan saadaan huomio isommista rikollisista pois. Maatamme ja sitäkautta meitä kansalaisia ajetaan ahdinkoon ja konkurssiin mutta tämän rikoksen tekijöistä ei juurikaan keskustella, miksiköhän? Valkokaulusrikollisuus on tämän maan syöpä, sitä on vaikea havaita ja vähintään yhtä vaikeaa nujertaa.
Huono yhdistelmä.