Samanasta...

Tanja

Onko kokemuksia Samanan Aligio Beach Hotellista?
Entä Samanasta yleensä? Varasin just matkan, joten onko rahan arvoinen kun on all inclusive?

2

421

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sama na

      Samana on aika pieni paikka. En ollut all inclusivessa, vaan valaita katsomassa. Jos on menossa sinne, kannattaa mennä "valasaikaan", joka on kevättalvella.

    • sisarhento

      olin vuonna 1999. Olimme Aurinkomatkojen kautta reissussa ja muistaakseni tuolloin ei ollut kuin 2 hotellia Samanassa tarjolla. Täyshoitohotelleja oli molemmat; asuttiin n. 1,5 km rannasta, jossa taas sijaitsi toinen A-matkojen hotelli. Saatiin käyttää molempien hotellien täyshoito-paketteja. Siistit hyvät hotellit, hyvä palvelu, hyvää ruokaa seisovasta pöydästä aamusta iltaan ja juomat kuului samaan. Ohjelmaa oli hotelleilla iltaisin hyvin.
      Paikkana se oli ainakin tuolloin pieni, yksi kylä-disko, jonne mentäessä ovimies tarkisti päällisin puolin kropan, ettei ole mitään "ylimääräistä" mukana esim. aseita tms. Paikalliset pääsi ko diskoon myös ja myös heidät tarkistettiin.
      Paikallista elämää kylällä näkee ja kokee hyvin. Silloin kylä oli hieman likaisen oloinen, ainakin laitamalla.
      Meri ja ranta aivan mahtavat. Rantaa riitti monta kilometriä, tuolloin rannat hyvin siistejä.
      Samanassa all inclusive on paras ratkaisu, jos kylä on säilynyt yhtä pienenä kuin 1999.
      Nautinnollista matkaa!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      5
      4009
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      87
      2062
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      50
      856
    4. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      784
    5. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      184
      738
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      34
      738
    7. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      722
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      715
    9. 35
      674
    10. Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?

      Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97
      Maailman menoa
      127
      648
    Aihe