Skype TAAS kaatunut?

sitroen.

Skypeesä nuoli vain kiertää ja kiertää... Kun annan taas kerran salasanan, niin tulee ilmoitus: "Liittäminen Skypen tietokantaan epäonnistui. Ehkä joku toinen Skypen ominaisuus käyttää sitä".

Skypen uudelleenasennus ei muuta tilannetta.
Samaa vikaa on ollut pari kertaa aiemminkin. Eilen auttoi uudelleenasennus, nyt ei sekään.

Joko tämäkin on hakkeroitu pilalle?

7

1233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • soitellen..

      Kyllä minulla on skype pelittänny eilen sekä tänään, nyt sinulla on joku muu ongelma koneessa.

    • skype on ....

      Minulla on sama ongelma :(

    • sitroen.

      Skype käynnistyy todella hitaasti edelleen. Onko tiedossa mikä ohjelma mahdollisesti riitelee sen kanssa?
      Gimp käynnistyy myös todella hitaasti. Sama kysymys siitä.

    • itku...

      Mulla valittaa samaa! :(

    • PitkästynyTähän

      Jo sama ongelma ja en tiedä ratkaisua.Poistanu ja asentanu uudellee ja poistanu tiedostoja joiden piti auttaa kirjautumiseen mutta ei. Joku tietäs? Aina tulee " ei voitu liittää skypen tietokantaan plaplaa.."

    • voikakkaskype

      mulla on tää vieläki D:

    • vihastunut

      Sama ongelma täällä. Uudelleen asentamista yritetty tuloksetta. Se "nuoli" vain kiertää ja kiertää, sitten sen jälkeen tulee tuo sama lause kuin aloittajan tekstissä. Ei ole enää keinoja mitä tälle voisi tehdä. Tätä samaa jatkunut jo n. 4-5 päivää. En ole niiden aikana päässyt kertaakaan onnistuneesti skypeen. Alkaa jo todella ärsyttämään koko skype, varsinkin tämän kaiken temppuilun takia.

      Ja kun pääsin joskus kirjautumaan sisälle, kaikki viestit eivät oikein menneet perille vastaanottajille..siinäkin oli ongelmaa. Saiskohan mesen ladattua takaisin..jos se edes toimisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      119
      2596
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      68
      1078
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      209
      1030
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      982
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      921
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      894
    7. Voi vttu. Tiedän jo nyt että laitan sulle tänään jotain tunnustusviestiä

      Koita kestää ❤️
      Ikävä
      36
      866
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      122
      842
    9. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      812
    10. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      3
      746
    Aihe