KYpärä , kypärä hyvinkin

Ostin "syysalesta" Schuberth C3 . No Voi (vittu) mikä karvareuhka... Ei mitään käyttöä suomen oloissa. Kylmä kun "ryssän 39v. vanha vittu" Suhisee ja tuhisee ei ihme jos desipellit on koneesta alle 90. Vinkunat kyllä ohittaa nämä. 2. Pointti "huurtmattomuus" EI TAKUULLA HUURRU KUN ILMA KULKEE KO. Kypärän tekeleen läpi. Voipi olla jos ja kun näitä saa kirppareilta NORSUN VITUN KERA AJETTAVA. Älkää ainakaan yli 30.eken maksako ko. kapisteesta.T: Katkera 560 ekee maksanut
4966
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ittellä tuoc2.Sai hiljaisen ja hyvän potan,kun RAKENTELI SIIHEN LISÄÄ TÄYTETTÄ.Tota c3:sta en ole kokeillut ja tuskimpa kokeilenkaan.Tuon hintaisen potan pitäs olla valmis jo tehtaalla.

Äänestä
  • JOTENSAKIN tuntuu että tuo (edelline ostaja) on tuumannu et ku ostammaa
    ruvetaa ni ostaa sitte reilummasti ! Eli osti ainakkin kolme numeroo
    liia ison ahneuksissaa.Siihe viittaa tuo et ilma läpi pään ujeltaa ! ? !
    Kannattas panna yhen tyynyn verran lisää höyheniä pottaan, noi aluksi
    jospa se sitten alkas paremmin pollaan istumaa.

    Äänestä

Pojulla ei oo ollu varaa ostaa "suuperttia", ostanut junkun ABS Ämpärin ja äityy nyt ruikuttamaan! Mee hei kotiis! Et oo ko. kypärää päässäs ajanut ikinä! Heippa, otappa värityskirja taas esille ja keskity!

Äänestä
  • Onko kokemusta ku joku Marushin tai jotakii . hinta n.250 ekun tienoilla.
    Semmone avattava malli mistä se leukaluu nousee ylös. Olis niiku umpi ja avo
    potta samassa. Ja rööki reikä paljastus yhellä kädellä.
    Siis olen tosissani ostamassa pottaa kevääksi,ja vähän noin muutakin.
    Murjaskaa kommenttia tuallisista potta malleista.
    Ajatus on se,että potta ja kaulasuojus, plus palttoo,niin
    ilma ei pääsis läpi yläropasta mistää,muuta kun sen verran
    mitä henkittämisee tarvii.
    Tämä ei ole provo,vaan asia kysymys.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


CEE KOLOME kirjoitti:

Ostin "syysalesta" Schuberth C3 . No Voi (vittu) mikä karvareuhka... Ei mitään käyttöä suomen oloissa. Kylmä kun "ryssän 39v. vanha vittu" Suhisee ja tuhisee ei ihme jos desipellit on koneesta alle 90. Vinkunat kyllä ohittaa nämä. 2. Pointti "huurtmattomuus" EI TAKUULLA HUURRU KUN ILMA KULKEE KO. Kypärän tekeleen läpi. Voipi olla jos ja kun näitä saa kirppareilta NORSUN VITUN KERA AJETTAVA. Älkää ainakaan yli 30.eken maksako ko. kapisteesta.T: Katkera 560 ekee maksanut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu