Osaisiko joku vähän valottaa, millainen peli on? Juoni on kuulemani mukaan vähän ankea, mutta peli näyttää todella upealta ja harkitsen sen hankkimista. Kertokaapas, miten on pelikokemuksen laita, toimiiko ohjaus, onko pelattava ja niin edelleen.
Ninja Gaiden
Taxus
4441
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pelissä toimii ihan kaikki paitsi kameramiehen työskentely. Juoni on mielestäni ihan riittävän hyvä, ainakin minulle, joka tykkään action-animesta... Muutenkin kannattaa ehdottomasti laittaa hahmot puhumaan japania tekstien kanssa.
Pelissä on vaikeita kohtia, että ihan herkkähermoisille sitä en suosittele, mutta kun ohjaus ja torjunnat alkavat sujua niin peli helpottuu.
Kaiken kaikkiaan ihan loistava peli, jos ninja-mättö hienoilla graffoilla kiinnostaa. Toi ainakin vähän vaihtelua mun pelikokoelmaan joka koostuu lähinnä autopeleistä ja 3d-räiskinnöistä.
Tämäkin peli on niitä pelejä jotka jäävät pitkäksi aikaa kaikkien pelaajien sydämmiin..Todella upea grafiikka,tuskin parempaan edes pystytään näillä alustoilla mitä nyt on markkinoilla ja kuvan siirto toimii erinomaisesti.Juoni on tarpeeksi hyvä tällaiseen peliin..Ääni maalima toimii hyvin..eli tästä pelistä löytyy haastetta ja monipuolisuutta vaativampaankin makuun.eli tässä tiivistettynä kuinka hyvä peli on..pitäisi löytyä jokaisen pelaajan hyllystä..
Ehdottomasti paras xbox peli.
Kontrollit on hiottu täydellisyyteen... liikkeet on äärimmäisen helppo tehdä. Ja liikket kuten seinä juoksukin onniistuu ilman sen suurempia vaivoja.
Parempaa grafiikka ei löydä mistään pelistä... vaikka varjostuksia nyt ei ole nimeksikään.
Haastetta löytyy, muttei liikaa... hankin pelin perjantaina ja olen nyt 13 chapterissa. Eli liian vaikea se ei ole.
Ja tohon kameraan vielä sen verran että vaikka se välillä heittelehtii aika ankarasti niin suurimmanosan ajasta sekin toimii todella hyvin (kääntäen kuvakulman niin että näet mahdollisimman paljon taistelutantereesta)
Suosittelen että hankit pelin heti...
Pelin juoni ei ole ymmärrettävästi millään tavalla (sankarin viittaa kantavaa Ryu Hayabusaa lukuun ottamatta) kytköksissä edellisiin, lähemmäs kaksi vuosikymmentä sitten pelattuihin Ninja Gaiden -seikkailuihin. Pelisarjaan tutustumattomatkin imeytyvät ongelmitta sisään pelin tapahtumiin kun Ryun kotikylään hyökätään, lähes koko klaani murhataan ja kylän suojissa säilytetty paha ja äärimmäisen voimakas lohikäärmemiekka anastetaan. Perinteinen sankarin niskan takaa kuvattu kostotarina kuljettaa pelaajan vääjäämättä japanilaisesta Hayabusan kylästä modernin ilmalaivan kautta kuvitteellisen Vigoorin keisarikunnan synkkiin syövereihin. 20 haastavaa kenttää.vää
Hyvää:
* Täydellinen pelattavuus
* Pitkä ja haastava seikkailu
* Sisältöä riittää useaan läpipeluukertaan
* Näyttävää ja vauhdikasta toimintaa
* Upea grafiikka ja animaatio
* Mahtava musiikki ja äänimaailma
Huonoa:
* Kamera voisi olla parempi
LYHYESTI:
* Kaikkien aikojen paras toimintaseikkailu ja paras Xbox-peli. Tarvitaanko enempää?