Ainavaan nousee täällä esille tämä sama asia,tavat ja puhtaus ja silleen. Kuka on saastainen siis? Eikö se ole se ketä on likainen? Nainenko vaan. Ei kyllä mieskin on. Saastan voi pestä pois. Likanen aika menee,kun aika on täysi. Sydämmen saastan voi vain Jeesuksen veri puhdistaa. Nii ja ne vaatteet pestään pyykkikoneessa,ketä yksitellen ja toiset kerralla. Miksi tämä ei mene kaajeen kaaliin? Kun ei näy menevät kaaleittenkaa kaaliin. Kaikilla mailman ihmisillä on oma kulttuuri ja tavat. Tämä on tosiasija. Palstalaiset vaan näyttää olevan yksinkertaisia eivät tajua. Eikö nyt mitään muuta keskusteluaihetta meillä ole.Kyllä ollaan köyhiä sielulta.
Kuka on saastainen?
`v´eeruschka
5485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hahhaa eipä sullakaan ollut uutta keskusteluaihetta. Samoista meuhkaat. Eti elämä ja mee sinne.
Monet puhtaustavat ovat olemassa vain siksi, että annetaan naapurin ymmärtää, että siveitä ja hyviä ollaan. Tosielämä onkin ihan jotain toista. Jokainen duunaa asioita, joista ei sovi päivänvalossa puhua. Tätä tämmöistä kutsutaan ulkokultaisuudeksi. Itsepetos perustuu huijaukseen.
Sähän nyt itsekin otit nämä asiat esille, ja sitten vielä valittelet, että kun ei muuta keskustelunaihetta ole. Keskustelunaiheita olisi toki paljonkin, mutta eihän nämä puhtausasiat esimerkiksi vaivu unholaan sitten millään, jos ne aina vain uudelleen vedetään esille, kerta toisensa jälkeen. Niin kuin aloittaja nyt teki.
kyllä kaaleen puhtaustavat on silkkaa teeskentelyä
Nii on. Ihmisten eessä yhtä ja omassa oloissaan toista. Mulla on puhdasta ja oon tarkka et vaatteet on puhtaat.mut ne tietyt säännöt ei mene niin...tiijätte mitä tarkoitan ja miehen kaa. Hyvää päivää nyt silti.Olkaa ihmisiksi