Entinen koirani kävi aina rikkomassa isoäitini valokuvakehyksen. Kävi tiputtamassa sen lattialle. Isoäitiäni ei siis silloin enää ollut. Hän teki sen noin viisi kertaa eikä ikinä tiputellut muita kehyksiä niin olisiko siinä sitten jotain jänskää?
Koiran käyttäytyminen
keppuifj
9451
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
henkimaailmaan liittyvää.
Koiraa kiinnosti kehyksen väri muto tms.
Voi hyvinkin olla, koirat ja varsinkin kissat vaistoaa ylimääräisen, ehkä koira yritti kertoa jotain, ei kai suvussasi ole salaisuuksia jotka on haudattu ja tieto jäänyt vainajille?
Tuntuu jännältä että juuri isoäitisi kuva, uskon että sillä oli enemmän merkitystä kuin kehyksillä.
Tällainen pistää miettimään useita vaihtoehtoja miksi koirasi halusi kiinnittää huomiosi tuohon valokuvaan, tekikö koira kuvan naiselle tehtävää, saada sinun kiinnittävän huomiota siihen, ei kannata jättää asiaa miettimättä sen tarkoitusta.
testata vaihtaa kuvaa toiseen kehykseen tai vaihtaa kuvan paikkaa ja katsoa vieläkö koira tekee niin..ei tossa tällä hetkellä tunnu olevan mitään yliluonnollista..
Oli kyllä semmoinen salaisuus mikä koski äitiäni, isoäitini ja äidin välejä siis. Ei minuun liittyvää. Asuin silloin äitini kanssa.
Älä jätä asiaa tutkimatta, itsekin koin melkoisia asioita syksyn aikaan, mutta omaan perheen sisäiseen salaisuuteen sain kannustuksen luonnosta, luonto jotenkin "elää kanssani", en osaa sitä selittää mutta linnut ovat suuri osa tuota.
Minun arvoitukseni onkin onko isäni sittenkään oikea isäni...
Kannattaa sinunkin miettiä mitä sinulta on jäänyt pimentoon?
koiraa miellyttävä haju?
..siinä hyllyllä. kaikki haisevat samalta :D
Ei tullut mieleen ottaa kuvaa pois kehyksestä. Kuhan mietin oliko siinä jotain ku sen kuvan halusi hajottaa.
Kuten kuva käskee, herätti sinun hhuomiosi?
Minä tein kuten vaisto käski, ja varmennuksen tekemisilleni sain muualta, ja en ikinä olisi uskonut mikä odottaa.
Kannattaa kysellä asioista, jotain se kuva halusi sinun tietävän.
Jostakin netistä olin lukevinani, että koirat osaisivat aistia kaikki tuollaiset asiat? Onko totta? Tai siis en nyt kyllä usko että jos koira haukkuu tyhjälle niin se olisi heti joku kummitus lähellä, mutta tässä tapauksessa koira saattoi aistia jotain?