Miten voisin poistaa hakuni...

...ku ne ei lähe pois ku poistaa sivuhistorian ku on tullu tehtyä vähän arkaluontosia hakuja?
6490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

hah hah!

Äänestä

Tarkoitatko että kun avaat hakukoneen ja rupeat kirjoittamaan hakusanaa, pomppaa esiin vanhoja hakusanoja?

Jos näin on, löytyy ainakin IE 6 työkaluvalikosta-> Internet asetukset->Sisältöön liittyvät asetukset->Omat tiedot->automaattinen täydennys->tyhjennä lomakkeet

Äänestä

Työkalut -> Internet asetukset -> sisältöön liittyvät asetukset -> automaattinen täydennys -> tyhjennä lomakkeet

Äänestä
  • Siinähän se sama olikin jo kuus tuntia aikaisemmin, mutta kertaus on opintojen äiti.

    Äänestä

En oo kovin hyvä englannissa joten voisko joku kertoa moten se onnistuis mulla?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


~TomPPa~ kirjoitti:

...ku ne ei lähe pois ku poistaa sivuhistorian ku on tullu tehtyä vähän arkaluontosia hakuja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu