Bordercolliekasvattajat pk-seudulla

anna-haaparanta@

Asustan itse Vantaalla kerrostalon 1. kerroksessa, ja etsisimme bordercolliekasvattajaa. Nyt luultavasti tulee valittamista että miksi kerrostaloon, ja jotakin tyyliin "et taida tietää bordercollien oikeista tarpeista jos olisit valmis ottamaan sen kerrostaloon.", joten ne voitte unohtaa. Läh. millainen koira tahansa menee kerrostaloon, jos se saa liikuntaa, aktiviteettia ja kaikkea muutakin riittävästi, sekä tietenkin hyvän peruskoulutuksen.

Etsisin luotettavaa kasvattajaa siis jostakin lähettyviltä (Vantaa, Helsinki, Espoo, Kauniainen jne. lähimmät) jolle olisi pentueita kevät-kesä 2011.

1

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • recfe

      lähtisin sitä kautta hakemaan. Tai skl:n koiranettiä kannattaa myös tutkailla, riippuu vähän miten aktiivista harrastukaveria haet. Ainahan tuon rotuiset ovat hyvin aktiivisia, eivät pelkkiä lenkkikavereita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      134
      8989
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5264
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      26
      3556
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      36
      2444
    5. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      2
      1999
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      132
      1797
    7. 68
      1793
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      228
      1582
    9. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1397
    10. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      28
      1152
    Aihe