kohta Langkawille lepolomalle

mummeli hämeestä

Mitä kannattaa tehdä ja nähdä?

3

719

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • useasti käynyt

      Mistä olet kiinnostunut ? Kysymyksesi on aika "ympäri pyöree".
      tekemistä ja näkemistä saarella on paljon...

    • zatzat

      Ainakin käyt Pantai Cenangilla sijaitsevassa Orchid Ria -ravintolassa syömässä hummeria ja tiikerikatkarapuja. Ovat nimittäin hyviä eikä hinta häiritse.
      Riisimuseon ravintolassa kaikki tomyam -nimikkeen allaolevat safkat olivat mainioita ja vahvoja.

      Retkeile merellä, käy Koh Lipellä.

      ja onhan siellä se köysirata, jos et ole Alpeilla kabiinihississä kulkenut.

    • miuci

      Orchid Ria on todella hyvä ravintola etenkin seafoodin ystäville, ravintolaan olevaa jonoa ei kannata pelästyä, se vetää hyvin.
      Cable carille kannattaa soittaa etukäteen aamulla ja kysyä onko auki (pyytää hotellia soittamaan), koska sulkevat sen suht. pienenkin tuulen takia. Ikävää jos tulee hukkareissu tehtyä sinne eikä hissit olekaan toiminnassa. Langkawi on loistokohde nimenomaan lepolomalle, siellä voi hyvällä omallatunnolla vain nauttia auringosta. Pakkaat ison kasan kirjoja mukaan ja lähdet nautiskelemaan. Jos actionia haluaa niin ei muuta kuin air asian lennot Kuala Lumpuriin ja sinne vaikka shoppaamaan pariksi päiväksi. Lento kestää vain tunnin ja liput saa halvalla netistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      104
      1044
    2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      137
      794
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      730
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      687
    5. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      29
      666
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      61
      639
    7. 47
      610
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      545
    9. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      541
    10. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      530
    Aihe