Nokialle pelejä...

Tuli vain mieleen että pystyykö Nokian kaikilla puhelimilla pelaamaan pelejä joissa puhelinta täytyy kallistaa esim. Miluegg Jump yms. pelit. Erityisesti kyselen 2710 Navigation Edition puhelinta varten. Ainakin useimmissa kosketusnäytöissä näyttää olevan tuo kallistelu ominaisuus mutta entä "tavallisissa" Nokian puhelimissa?
4162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tavallisissa Nokian kännyköissä ei ole Puhelimen asennon tunnistinta (kiihtyvyystunnistin). Eikä sitä saa vanhoihin kännyköihin.

Äänestä
  • N95 mallissakin se on vaikka puhelin on jo vanha, on muissakin.

    Äänestä

  • Kalakkuna kirjoitti:

    N95 mallissakin se on vaikka puhelin on jo vanha, on muissakin.

    Luin juuri että Nokian 2710 on kiihtyvyysanturi, eikös se ole sama asia, ainakin tajusin että tuo anturi tunnistaa puhelimen kallistumisen, joten eikös 2710 sitten pitäisi tuollaisetkin pelit toimia, vai?

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


minä vaan kirjoitti:

Tuli vain mieleen että pystyykö Nokian kaikilla puhelimilla pelaamaan pelejä joissa puhelinta täytyy kallistaa esim. Miluegg Jump yms. pelit. Erityisesti kyselen 2710 Navigation Edition puhelinta varten. Ainakin useimmissa kosketusnäytöissä näyttää olevan tuo kallistelu ominaisuus mutta entä "tavallisissa" Nokian puhelimissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu