Kohdistus

Mistähän johtuu, kun ammun 100 m etäisyydellä Ø 30 mm kasan. Sitten ammun 200 m etäisyydeltä säätöihin koskematta, niin kasa siirtyy 70 mm vasemmalle ja tietysti samalla alemmas. Mistä johtuu sivulle meno? Kivääri on 7,62 ja tähtäin Bushnell Trophy 3-12-56
21097
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

a) luodin luonnollisesta putoamasta tuulesta

b) tähtäysvirheestä

c) kiikarin säädöistä

d) aseen/patruunoiden huonosta käynnistä

Äänestä

Todennäköisesti kiikarisi ole ole suorassa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


apua., kirjoitti:

Mistähän johtuu, kun ammun 100 m etäisyydellä Ø 30 mm kasan. Sitten ammun 200 m etäisyydeltä säätöihin koskematta, niin kasa siirtyy 70 mm vasemmalle ja tietysti samalla alemmas. Mistä johtuu sivulle meno? Kivääri on 7,62 ja tähtäin Bushnell Trophy 3-12-56

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu