...voin rehellisesti sanoa että oon erittäin hyvännäköinen ja mul on muuten upea kroppa...mut vain silloin kun on vaatteet päällä.. eli ongelmana on pienet rinnat.. vain b75 kokoa ..siis ei ne oo mitenkään mahdottoman pienet,mut silti... tää on ehkä naurettavaa mut se haittaa nykyään jopa uusien suhteiden aloittamista..
....mä käytän push-up rintaliiveja,joten näytän ihan normaalilta.. ku meen vaikka ulos, on ihmeellistä jos joku ei tuijottais mua, ja aina kaikki vaa yrittää iskeä jne... varsinkin ku meen johonkin baariin nii en voi ees olla siellä rauhassa ku koko ajan kundeja pyörii ympärillä ..
...mut en voi kuvitellakaan meneväni sänkyyn jonkun kaa.. kaikki edelliset suhteeni on kaatuneet sen takia etten pitkään suostunut seksiin.. eli oon nyt 18 ja neitsyt edelleen.. ei se itse neitsyys mua häiritse,sillä en muuten haluais hypätä sänkyyn kenen kanssa tahansa.. mut voin kuvitellä jätkän hämmästyksen ku se näkee mut alasti ja kuulee et oon vielä neitsyt ..
ehkä suurentelen asioita,mut silti.. oon tietenkin onnellinen et oon muuten kaunis,mut tää asia kyl harmittaa.. vain mutsi tietää tästä, mut se ei aavista et tää on mulle ongelmana,ku en yleensä valita siitä...
mikähän vois olla jätkän reaktio tähän.. miten te jätkät suhtauduisitte jos saatte selville et teidän hyvännäköisellä tyttöystävällä onkin pienet rinnat..?
Siis tottakai se ulkonäkö ei muuten oo niin hirveen tärkeä, mut ku mua aina pidetään niin "täydellisen" näköisenä nii onhan se sit melko järkytys ku en ookkaan mikään täydellinen..
Pyydän nyt täällä ASIALLISIA kommentteja ...ku en oo muutenkaan ikinä puhunu tästä kenenkään kaa...
....mä käytän push-up rintaliiveja,joten näytän ihan normaalilta.. ku meen vaikka ulos, on ihmeellistä jos joku ei tuijottais mua, ja aina kaikki vaa yrittää iskeä jne... varsinkin ku meen johonkin baariin nii en voi ees olla siellä rauhassa ku koko ajan kundeja pyörii ympärillä ..
...mut en voi kuvitellakaan meneväni sänkyyn jonkun kaa.. kaikki edelliset suhteeni on kaatuneet sen takia etten pitkään suostunut seksiin.. eli oon nyt 18 ja neitsyt edelleen.. ei se itse neitsyys mua häiritse,sillä en muuten haluais hypätä sänkyyn kenen kanssa tahansa.. mut voin kuvitellä jätkän hämmästyksen ku se näkee mut alasti ja kuulee et oon vielä neitsyt ..
ehkä suurentelen asioita,mut silti.. oon tietenkin onnellinen et oon muuten kaunis,mut tää asia kyl harmittaa.. vain mutsi tietää tästä, mut se ei aavista et tää on mulle ongelmana,ku en yleensä valita siitä...
mikähän vois olla jätkän reaktio tähän.. miten te jätkät suhtauduisitte jos saatte selville et teidän hyvännäköisellä tyttöystävällä onkin pienet rinnat..?
Siis tottakai se ulkonäkö ei muuten oo niin hirveen tärkeä, mut ku mua aina pidetään niin "täydellisen" näköisenä nii onhan se sit melko järkytys ku en ookkaan mikään täydellinen..
Pyydän nyt täällä ASIALLISIA kommentteja ...ku en oo muutenkaan ikinä puhunu tästä kenenkään kaa...
Vastaukset 15
Vanhimmat
Hmmm... Hyvää loppu kevättä. Jos siis jätkät tahtovat sinut, koska olet täydellisen näköinen niin hakoteillä ollaan. Minun mielestäni b75 on enemmän kuin tarpeeksi, enkä oikein ymmärrä mikseivät olisi. Turha sinun on sitä stressata ja neitsyt vielä... Mahtavaa, siis todellakin sellainen ihminen joka miettii ennen kuin tekee...
Eli otat ihan iisisti... Jos haluat totuttaa ihmiset siihen että et ole täydellinen, voit vaikkaa jättää push-upit käytöstä... Mutta ota rennosti, kukaan ei ole täydellinen... Tässä siis kohta 18-vuotiaan jätkän mielipide!
Onnea ja lämpöä!
On se vaan kauheeta, että ihminen on noin huonolla itsetunnolla varustettu. Vai onko sittenkin kysymys siitä, että olet niin ylimielistä sorttia ettei sulle mikään kelpaa. Oli niin tai näin, niin päässä sulla vikaa on.
Omalla tyttöystävällä on saman kokoiset rinnat ku sulla ja ne on mun mielestä just sopivat.. Ei liian pienet eikä liian isot.. Just sopivat mitkä mahtuu käteen..:) Eikä ne sun rinnat ole siinä seksissä ne tärkeimmät vaan mitä sä teet ja minkälainen oot... ps.. Älä ajattele rinnoilla...
vai oot täydellinen. huh huh!! et kyllä kovin fiksulta ainakaa vaikuta.
voiskohan johuu meikeistä se sun "täydellisyys"??
en usko ettet meikkais.
mä en oo mikää kaunis mul on samankokoset rinnat ku sulla ja mun jätkä ainaki tykkää niistä.
ja se on sanonut ettei sill oo välii minkä kokoset on.
sulle näyttää tärkeintä elämäs olevan jätkien miellyttäminen.ota silikoni tissit!!
niin just!!
hanki silikonit jos noihin rintoihin et oo tyytyväinen,kuulostat aika huorahtavalta jos sulla on tärkeintä jätkien miellyttäminen...!!!!
vitun idiootti....
Tuohan kuulostaa erittäin hyvältä.
Minä ainaki kiinnitän enemmän huomiota tyttöön kokonaisuutena!
....mä oon kyl pyytäny asiallisia ,eikä kenenkään kateellisten kommentteja.. no joo.. ehkä oon ärsyttänyt teitä sanomalla olevani täydellinen,mut eiks jokainen,jolla on kaikki ok,no melkein kaikki,voi pitää itteään täydellisenä ..
...joku täällä kirjoitti meikeistä.. en kyl tajua miten ne liittyy tähän.. oon ihan kaunis ilman meikkejäkin ja käytän niitä tosi vähän,koska en muuten tarvi niitä..
..eikä jätkien miellyttäminenkään oo mulle mikään tärkeä juttu,mut mä vaan tunnen itteäni joskus hiemän epävarmaksi,ku näytän ihan laudalta, eikä se 75b oo mikään normaali koko, vaan yleensä jollai 14-vuotiailla on tuollainen..
Mä oon 14w tyttö ja mulla on kuppikoko vaan 70A ja muuten oon ihan nätti, ainaki on monet nii sanoneet. :)
Ja ei noi rinnat mua vaivaa. tai ehkä se johtuu siitä et on oma ihana poikaystävä ollut jo vuoden. :)
Niin ja Mun äidilläni 75B kuppikoko ja sehän on jo sentään 41-vuotias että ei sun rinnat silleen mun mielestä pienet ole. Siis tuskin munkaan rinnat koskaan tulee olemaan isommat kun ehkä just joku 75B niinku äidilläni, mut ei se oo mun mielestä pieni kuppikoko. :D
Mun serkullanikin on jopa kuppikoko AA ja se on jo 17-vuotias.. Niin että älä sä murehdi noista rinnoistas yhtään. Mieti jos sulla olis jotkut AA:t!!
oon 17 ja mun rinnat on just ja just AA70...!! ja mulle on ihan vitun sama mitä muut aatteleen mun rinnoista...!!
Onkohan sulla joku anoreksia kun luulet näyttäväsi laudalta? Tuli vaan mieleen koska 75B kuppi on aika normaali (normaali on sitä paitsi ihan väärä sana tässä yhteydessä, koska ei AA-kuppi sen paremmin kuin D:kään mikään epänormaali ole) koko aikuisilla naisilla, ei todellakaan millään teini-ikäisillä. Mielestäni 75b on jo aika runsas koko, siitä jos on suuremmat niin sanoisin että todella isot rinnat. Olet siis TODELLAKIN väärässä.
Ihmettelen vaan kummasti mielipidettäsi, kun maailmassa on satoja miljoonia naisia joilla on samankokoiset rinnat kuin sinulla, ja maailmassa on satoja miljoonia miehiä, joiden mielestä samanlaiset rinnat kuin sinulla (minä mukaanlukien aaaaaaahhhhhh) ovat juuri ne kaikkein seksikkäimmät!!! Tule vaikka joskus käymään, voin luvata että hetken juteltuamme sinussa ei ole enää mitään virheitä, siis itsesi mielestä. Kenekään muun mielestä sinussa ei nimittäin ole.
Sulla on ihan sopivan kokoiset rinnat. Unohda koko huolet. Muista lisäksi että neitsyys on vain positiivinen asia.
Ei se oikea välttämättä heti löydy. Tosin jotkut löytävät sen jo "hiekkalaatikolta" toisilta
hänen löytämiseen kuluu pidempi aika. Ei 18-vuotiaana ole mikään kiire. Mutta muista pitää silmäsi auki!
Iha eka vaik tiedoks et yleisin kuppikoko on b75...se on mullaki ja jätkäni tykkää...PALJON!!!
Jos joku tissien koko on sulle tärkeint nii hanki ne silikonit...
Must se on ainaki naurattavaa...olla ny epäaito!!!
Siks en myöskää käytä mitää push up:ei tai jotai toppauksii ku on se aika naurettavaa...
En suosittele sun kaa käyttävän!!!
Ehkä jätkät on antanu sellasen kuvan et et jotku tissit ja perse on tärkein asia...mut mun ymmärtääkseni se on niil iha vaa läppää...Eihä muijienkaa mielest (oikeesti)jätkäs oo tärkeint lihakset vaa KOKONAISUUS!!!
jOS SÄ ET KELPAA JOLLEKKI JÄTKÄLLE NII SE EI OO SUN ARVONEN...Turhaa otat stressii jostai tollasest!!!!Kelaa ny TISSIT!!!äääh...nehä oo vaa kaks roikkuvaa rasvapalloo!!!!(ainaki jos ne on isommat ku b75,ne on sentää kiinteet)
mul onki c75!! ookko kateellinen!!pikku tissi!!!
Turhaan otat stressii tollasest asiast! Ensinäkin suomalaisten naisten keskimääräinen kuppikoko on 80B. Ja ei niille jätkille ne tissit kaikkein tärkeimmät todellakaan oo! Mullakin on kuppikoko 75B (olen 16) ja mulla kyl todennäkösesti kasvaa viel vähän, mut oon tähän kokoonkin jo iha tyytyväinen. Parempi käteensopivat,pyöreet ja kiinteet ku tajuttomat löllyvät melonit. Sitä mieltä poikaystävänikin on.
Etkä sinä ketään huijaa jos käytät push uppei! Lähinnä ne antaa rinnoille ryhtiä ja työntää ne kauniisti esille. Vähän suurentaa, mut so?! Jos tykkää push uppei pitää ja on ne pääl parempi mieli ni onks kellää oikeutta tulla siihen mitään sanomaan! Parempi ne ku silikoonit! Sitä paitsi tänä päivänä kaupat pursuavat push uppei ja niis on aina eniten valinnavaraa väreis ja kuoseis.
B75! No, se ei ole yhtään liian vähän. Ihannekoko melkeinpä voisi sanoa. Suuret rinnat ei ole edes hyvänäkösiä ainakaan mun mielestä. Makuasia. Sama vaikka ois A75.
Ja neitsyyttä ei kannata menettää, kun vasta avioliitossa omalle aviomiehelleen.
Hyvää keväänjatkoa ;)