sailor

Onkos jollakulla jo kokemusta Sailor huoneistohotellista ?
8979
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Valitettavasri omasta vierailusta Sailorissa on vierähtänyt jo useampia vuosia, muistaakseni 2002 vierailtiin. Silloin Sailor oli Deturin listoilla.Tuolloin hotelli oli vielä aika uudehko, huoneet olivat tilavat ja erittäin siistit ja henkilökunta oikein mukavaa. Hotellin allasalue ei ollut kovinkaan suuri, mutta oli silti viihtyisä. Allasalueella järjestettiin toisinaan myös ohjelmaa, esim. turkkilaisia iltoja. Hotellissa sijaitsi myös pieni mini-market.

2000-luvun alkupuolella hotellin ympäristö oli aika epäsiistiä ja ympäristöön rakennettiin paljon uusia hotelleja. Nyt syksyllä kävelimme kuitenkin samalla alueella hotellin ohitse ja seutu oli oikein mukavan oloista :) Lähistöllä myös paljon hyviä ruokapaikkoja ja rantaankin vain lyhyekö kävelymatka!

Äänestä

Kiinnostais myös onko kenelläkään kokemuksia ko. hotellista lähi ajoilta? Millanen aamiainen ym?

Äänestä

yksi uus työntekijä siellä on tänä vuonna, että kannattaa kyllä sitten pysytellä kaukana siitä miehestä! on ollu suomes kun kusetti jotain naista, mut nainen onneks jätti niin joutu takaisin turkkiin. oli kyllä se nainenkin aika pönttö kun ei tajunnu kusettamista kun menivät jo 3 kk:n päästä naimisiin. noh toivottavasti oppi jotain.

Äänestä
  • on idiootti vuodesta toiseen.

    Äänestä

  • Onkohan mahdollisesti Daniel taas ollu vauhdissa?

    Äänestä

Juuri palasimme paikasta ja hyvät kokemukset jäi Sailorista. Henkilökunta ystävällistä ja aamiaiset olivat ok. Huoneet suuria, vaikkakin niukasti kalustettuja.

Äänestä

Olin perheeni kanssa ko. hotellissa viikon verran, ja viihdyimme loistavasti.
Matkassa mukana siis minä, mieheni, 70 isäni, sekä lapseni 2v poika ja 8v tyttö.

Huoneet olivat melko karulla lailla kalustettuja, mutta eihän sinne mentykään huoneessa hengailemaan. Keittonurkkauksessa oli simppeliä tehdä ruokaa, jos ja kun jotain halusimme väsätä. Jääkaappi pelitti, ja kahvinkeitin toimi moitteettomasti ;-) Ilmastointia/lämmitystä emme ottaneet, koska pärjäsimme ihan jees sitä ilmankin, myös yöt.

Henkilökunta oli ystävällistä ja palveluhenkistä. Eräs heistä toimi jopa 2-vuotiaamme "lastenhoitajana" meidän muiden syödessä illallistamme!
Henkilökunnalla oli aina aikaa, vaikka vain rupatteluun, ja heiltä myös sai paljon hyviä neuvoja.

Aamiaisista on täällä puhuttu vähäsen.. Noh, aamiainen oli ok ja itsestähän se on kiinni, miten päättää kupunsa täyttää. Itse olisin toivonut aamiaisen sisältöön enemmän vaihtelua, tai valinnanvaraa. Toki olisin voinut tilata ns. englantilaisen aamiaisen, jos olisin vaikkapa pekonia tahtonut, mutta kun aamiainen kuitenkin sisältyi matkamme hintaan...

Itselleni jäi hyvä fiilis sekä matkasta, että hotellista, että sen henkilökunnasta.
Voin koska tahansa suositella ko. paikkaa, kenelle tahansa :-)

Äänestä

Fahise

Huora

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


sirpsuliini kirjoitti:

Onkos jollakulla jo kokemusta Sailor huoneistohotellista ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu