Kukaan ei oo varmaa tehny tätä. Mutta tässä vähän tietoja siitä uudesta pelistä. (Suoraan Wikipediasta).
"LittleBigPlanet 2-peli on vuonna 2008 PlayStation 3:selle ilmestyneen LittleBigPlanetin (1) uudempi versio. LittleBigPlanet 2 [LBP2] on tasohyppelypeli, jossa taistellan Negativitronia vastaan, joka aikoo tuhota Sackboy maailman. Tällä kertaa pelaajaa ei rajoiteta pelkkien kenttien tekoon, vaan nyt pelaaja voi tehdä kokonaisia pelejä. Alun perin Media Molecule ei halunnut tehdä LittleBigPlanet 2 -peliä, mutta myöhemmin he päätyivät Sonyn omistukseen, ja suunnitelmat muuttuivat. Pelin piti ilmestyä myymälöihin vuonna 2010, mutta se myöhästyy kuitenkin vuoden 2011 19. tammikuuhun. Myöhästymisen syytä ei ole vielä edes arvailtu.
[muokkaa]Uudet ominaisuudet
LittleBigPlanet 2:ssa on monta uutta ominaisuutta. Yksi näistä on mahdollisuus laittaa esineet liikkumaan syvyyssuunnassa. LittleBigPlanet 2:ssa tulee myös kätevä kiipeilykoukku, jolla voi tarttua kaikkiin "pehmeisiin" esineisiin, Pompputyyny, jonka pompun voimakkuuden voit itse säätää esim. vaikka 100 metriin tai vain pikkuhyppihin jolla Sackboy tekee temppuja, Ohjausistuin ja Luojanaattori, jolla voi luoda tiettyjä esineitä, joista yleisin on valkoiset kuplat joita voi käyttää nousemiseen kun niitä kokoa kasaan, mutta kaikki esineet hajoavat nopeasti. Peli saattaa sisältää myös monia muitakin välineitä. Nyt voit myös tehdä kentän alkuun pieniä elokuvia tai musiikkivideoita ja muutta kuvakulmaa tietyssä paikassa. Nyt Sackboy voi myös tehdä Sackbot-robotteja, joita voi pukea miten haluaa ja niiden käytöksen voi itse päättää esim. peloissaan, rakastunut tai vain seuraaja, ja muuta sellaista. Nyt ei myöskään tarvitse tyytyä pelin valmiiseen musiikkiin, vaan sitä voi myös itse säveltää hyvin monipuolisesti. Peleihin tulee yli 3.5 miljoonaa yhteisö kenttää, koska LittleBigPlanet pelin kaikki kentät, jotka ovat, ja jotka luodaan ilmestyvät suoraan LittleBigPlanet 2 pelin yhteisöön.
LittleBigPlanet 2-pelissä voit hyödyntää Playstation Move-ohjainta. Pelin tekijät eivät suostu kertomaan, mitä LittleBigPlanet 2:ssa on uutta verrattuna tavalliseen. He haluavat pitää sen salassa siihen asti, kun tammikuu koittaa. Sackboy's prehistoric moves on PlayStation Storesta ladattava peli jossa pitää käyttää Move-liikeohjainta jotta pääsisi pelin läpi. Ohjaimella pitää osoittaa tiettyä esinettä ja tarttua siihen jotta voisi avata säkkipojalle vaikka oven. Siinä esiteltiin ohjaimen käyttöä mutta ei ole varmaa käytetäänkö juuri sitä keinoa LittleBigPlanet 2sessa. Peliin lisätään myös myöhemmin Playstation Move tuki koko pelille."
Aikamoista tekstiä.
LittleBigPlanet 2
pelimies100
3
534
Vastaukset
- Tuntematon potilas
Olis kiva, jos ne käännöshommat jätettäs asiansa osaaville...
- LittleBigPlanet-Fan
Mulla on tää peli.Huikea Grafiikka ja seikkailu.Parhainta on että tätä ei voi päästä läpi jos on online
- Chris_Finland
Mulla on vaan LittleBigPlanet 1 mun PSP:ssä. Paitsi mun luokkakaverilla on LittleBigPlanet 2.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437397
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543683Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512984
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/522920Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302474IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1931861- 471541